Lićwinko tuż za podium na zawodach w Londynie

2016.07.23 12:20
Lekkoatletka Podlasia Białystok - Kamila Lićwinko zajęła czwarte miejsce na zawodach Diamentowej Ligi w Londynie.
Lićwinko tuż za podium na zawodach w Londynie
Fot: en.wikipedia.org

Reprezentantka Polski w Londynie uzyskała wynik 195 cm. Poprzeczkę na tej wysokości pokonała w trzeciej próbie. Konkurs w Wielkiej Brytanii wygrała 37-letnia Hiszpanka - Ruth Beitia (198 cm), która obok Lićwinko jest jedną z głównych kandydatek do złota na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

- Ruth imponuje mi doświadczeniem i opanowaniem, a przecież początkowo nie prezentowała rewelacyjnej formy. Wszyscy dookoła bezustannie podkreślają jej długi staż sportowy, wspominając tym samym wiek, a ona i tak wygrywa z młodszymi przeciwniczkami. Jestem pod wrażeniem tego, jak doskonale potrafi się przygotować do docelowej imprezy. A to przecież cechuje prawdziwego mistrza - powiedziała na łamach "Przeglądu Sportowego" Kamila Lićwinko.

Na miejscu drugim uplasowała się Mirela Demirewa z Bułgarii, a na trzeciej pozycji znalazła się Katarina Johnson-Thompson z Wielkiej Brytanii.

W sztafecie 4x100 m wystąpiła również Katarzyna Sokólska z UKS Bojary. Białostoczanka wspólnie z koleżankami z kadry zajęła miejsce szóste.

Błażej Okuła
blazej.o@bialystokonline.pl

1572 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39