Licytacja najnowszego roweru Adama Zdanowicza. Na rzecz dzieci z "Pomóż Im"

2020.10.27 07:46
Nowe dzieło - niepowtarzalny rower - Adama Zdanowicza będzie wylicytowany na rzecz podopiecznych Fundacji "Pomóż". Chętni mogą składać oferty do 30 listopada.
Licytacja najnowszego roweru Adama Zdanowicza. Na rzecz dzieci z "Pomóż Im"
Fot: Fundacja "Pomóż Im"

Najnowszy rower Adama Zdanowicza będzie wylicytowany na aukcji, z której dochód przeznaczony zostanie na potrzeby podopiecznych Fundacji "Pomóż Im".

Bicykl to projekt Zdanowicza oraz z mieszczącej się w podbiałostockich Sowlanach firmy Alu-frost. Współpracują ze sobą na co dzień, a teraz postanowili wykorzystać wspólny potencjał do realizacji szczytnego celu.

- To, jak prezentuje się rower, przeszło nasze oczekiwania. Adam świetnie się spisał. Teraz zostaje nam oczekiwać, że jego cena poszybuje w górę niczym rakieta, a dzieciaki, które potrzebują pomocy, będą dzięki temu szczęśliwsze - mówi Piotr Świrko, prezes firmy Alu-frost.

Adam Zdanowicz szukał inspiracji i wzornictwa nawiązujących do charakteru działalności firmy Alu-frost i możliwości jej parku maszynowego. Znalazł je – m. in. w muzyce, w legendarnej gitarze Eddiego Van Halena i na Dalekim Wschodzie, w motywie wzorniczym wykorzystanym w konstrukcji stadionu w Pekinie.

- My rower zaprojektowaliśmy, Alu-frost wykonał komponenty. Potem stworzyliśmy bryłę, która jeszcze nie jeździła na kołach. Jestem bardzo dumny i zadowolony z efektu, jaki udało nam się osiągnąć. Mam nadzieję, że będzie niespodzianką dla wszystkich, którzy zobaczą go po raz pierwszy. Gdy robiłem zdjęcia na potrzeby aukcji, podchodziły do mnie dzieci pytając: "Co to za rower? Skąd się wziął?" Mam nadzieję, że zainteresuje on również kogoś, kto zechce mieć coś tak wyjątkowego w szczytnym celu. Robiłem ten rower z taką myślą, by się bardzo wyróżniał i wnosił coś do życia innych - mówi Adam Zdanowicz.

Start licytacji roweru jest prologiem Miesiąca Dobroczynności, jaki od kilku lat organizuje Fundacja "Pomóż Im". Finał aukcji zaplanowano na 30 listopada. Rower od przyszłego miesiąca trafi na ekspozycję do Centrum Rowerowego Sprint przy ul. Hugona Kołłątaja 22 w Białymstoku, gdzie będzie można obejrzeć go z bliska.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1555 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39