Lidl, Carrefour, Kaufland idą śladami Biedronki. Chcą wprowadzić testy na COVID-19

2021.03.17 18:01
Testy serologiczne dostępne są aktualnie w każdej Biedronce. Teraz inne sklepy chcą także wprowadzić do swojego asortymentu testy wykrywające przeciwciała SARS-CoV-2 lub w odróżnieniu do tych z Biedronki - aktualne zakażenie wirusem.
Lidl, Carrefour, Kaufland idą śladami Biedronki. Chcą wprowadzić testy na COVID-19
Fot: Malwina Witkowska

Od poniedziałku (15.03) testy wykrywające przeciwciała SARS-CoV-2 dostępne są w dyskontach sieci Biedronka w całej Polsce. Są to testy serologiczne produkcji szwajcarskiego laboratorium Prima Lab, które ukazują czy badana osoba wytworzyła przeciwciała IgG i IgM przeciwko koronawirusowi. Zobacz więcej: Test na przeciwciała SARS-CoV-2 z Biedronki. Sprawdzamy, jak działa.

Testy wykrywające aktualne zakażenie

Teraz na polski rynek, domowe testy chce wprowadzić niemiecka sieć sklepów Lidl.

- Wsłuchując się w potrzeby naszych klientów, również planujemy wprowadzić testy na COVID-19 do oferty Lidl Polska - przekazała portalowi Wirtualne Media, Aleksandra Robaszkiewicz.

Nie wiadomo na razie od jakiego producenta będą to testy, ani kiedy się pojawią. Wiadomo, że Lidl chce, aby testy w przeciwieństwie do tych z Biedronki - wykrywały obecność koronawirusa SARS-CoV-2 jeszcze w trakcie choroby.

Aleksandra Robaszkiewicz z Lidl Polska dodaje, że ich firma odnotowuje wzrost zainteresowania klientów produktami dezynfekującymi oraz ochronnymi. Do stałej oferty wprowadzili maseczki ochronne a także produkty antybakteryjne.

Kaufland i Carrefour

W niemieckiej grupie Schwarz oprócz Lidla, znajdują się także sklepy marki Kaufland. One także rozważają wprowadzenie na polski rynek testów do swojej oferty.

- W sieci Kaufland z uwagą obserwujemy trendy rynkowe i reagujemy na zmieniające się potrzeby naszych klientów, dlatego też nie wykluczamy wprowadzenia testów na obecność przeciwciał wirusa SARS-CoV-2 - przekazała portalowi Wirtualne Media, Maja Szewczyk dyrektor działu komunikacji korporacyjnej Kaufland Polska.

Testy serologiczne z Biedronki pokazują jedynie czy dana osoba wytworzyła przeciwciała IgG lub IgM. Francuska marka Carrefour także by chciała wprowadzić podobne testy do sprzedaży. Obecnie szukają odpowiednich ofert na rynku.

- Naszym celem jest zaoferowanie klientom jakościowych, pewnych produktów, posiadających odpowiednie certyfikaty, i jak tylko będzie to możliwe, wprowadzimy je do naszej oferty - informuje biuro prasowe Carrefour Polska.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1542 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39