Lista nagrodzonych została zatwierdzona. Do sportowców powędruje ponad 100 tys. zł

2022.05.05 18:03
Niemal 100 zawodników z regionu otrzyma finansowe nagrody Województwa Podlaskiego za osiągnięcia sportowe w sportach olimpijskich w 2021 r. W czwartek (5.05), na specjalnym posiedzeniu, listę wyróżnionych zatwierdził zarząd województwa.
Lista nagrodzonych została zatwierdzona. Do sportowców powędruje ponad 100 tys. zł
Fot: Marek Biczyk/pzla.pl

101 200 zł - taka kwota powędruje do 98 sportowców z regionu, którzy w minionym roku z powodzeniem reprezentowali województwo podlaskie na różnego rodzaju zawodach. Wśród nagrodzonych są olimpijczycy oraz zdobywcy podium mistrzostw Polski i Europy.

- Sport jest jednym z najlepszych sposobów na promocję regionu, dlatego staramy się doceniać, również finansowo, osiągnięcia naszych najlepszych sportowców, a także pomagamy tym, którzy są dopiero na początku swojej kariery - mówi Artur Kosicki, marszałek województwa.

Spośród 98 wyróżnionych zawodników najwyższe nagrody - po 2 tys. zł - otrzymali olimpijczycy z Tokio. Mowa tu o Wojciechu Nowickim, który podczas igrzysk w Japonii zdobył złoto w rzucie młotem oraz o Rafale Czuperze. Drugi z wymienionych zawodników zgarnął srebrny medal na XVI Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich.

Z kolei medalistom mistrzostw Europy przyznano po 1,4 tys. zł. W gronie nagrodzonych znaleźli się: Michał Chojnowski (II miejsce na mistrzostwach Europy w Osijeku w konkurencji strzelectwo sportowe, karabin dowolny 60 strzałów leżąc) i Janusz Trochimczuk (III miejsce na mistrzostwach Europy w pływaniu osób niepełnosprawnych w konkurencji 100 m grzbietem w kat. junior).

Pozostali wyróżnieni sportowcy otrzymali po 1 tys. zł.

W sumie w 2022 r. zarząd województwa podlaskiego przeznaczył na sport już 8,5 mln zł.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1297 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39