Lody, kawa, wata cukrowa. Czy znajdą się chętni do prowadzenia sezonowych stanowisk?

2022.04.20 08:07
Wielu marzy już o lecie, spacerku po Plantach z lodem czy kawą w ręku - jednak zanim to się ziści, muszą znaleźć się osoby, chcące prowadzić taką sprzedaż. Miasto ogłosiło drugie przetargi na stanowiska, które dotąd nie znalazły dzierżawców.
Lody, kawa, wata cukrowa. Czy znajdą się chętni do prowadzenia sezonowych stanowisk?
Fot: Pixabay
Czy znajdą się chętni do prowadzenia sezonowych działalności?

Działalność w Parku Starym i na Plantach

Niebawem rozpocznie się lato i wakacje, a co za tym idzie - wielu białostoczan zacznie częściej chodzić do parków, a do miasta przyjadą turyści. Aby zostawili w mieście jak najwięcej pieniędzy, ważne jest dobre umiejscowienie różnych atrakcji, a także stanowisk z np. lodami i kawą. Co ciekawe, nie mogą one do końca wyglądać tak jakby chcieli właściciele, ponieważ wygląd stoiska musi zostać uzgodniony z Zespołem Estetyki Przestrzeni Publicznej Departamentu Urbanistyki i Architektury.

Zarząd Mienia Komunalnego w Białystoku ogłosił drugi publiczny przetarg na dzierżawę części nieruchomości gruntowych przeznaczonych na prowadzenie sezonowej działalności gospodarczej. W zależności od położenia stawka wynosi od 85 zł do 200 zł za m2.

W Parku Starym miasto oferuje stanowisko przeznaczone na prowadzenie działalności artystyczno-rozrywkowej np. ustawienie stoiska fotograficznego, malowanie twarzy, naklejanie wodnych tatuaży, organizacje konkursów i przedstawień itp. Cena wywoławcza sięga 85 zł za m2, czyli miesięcznie czynsz wyniósłby 255 zł.

Takie same stawki mają dwa stanowiska w Parku Planty. Inne jest natomiast przeznaczenie, ponieważ miasto szuka osoby, która będzie prowadzić działalność związaną z turystyką i promocją Białegostoku.

Droższą lokalizacją będzie stoisko w Parku Planty przeznaczone do prowadzenia działalności handlowej w formie stanowiska sprzedaży lodów, słodyczy, waty cukrowej itp. Za 3-metrową powierzchnię trzeba zapłacić 600 zł miesięcznie.

Miasto ma w swojej ofercie także cztery stanowiska na prowadzenie działalności handlowej w formie sprzedaży kawy i napoi. Jedno z nich znajduje się w Parku Starym, a trzy na Plantach. Wszystkie mają taką samą wielkość 3 m2 oraz cenę - 200 zł za m2.

Pisemne oferty należy składać do dnia 5 maja do godz. 11.00. Część jawna przetargu i otwarcie ofert, odbędzie się 6 maja o godz. 10.00 w siedzibie Zarządu Mienia Komunalnego w Białymstoku przy ul. gen. Józefa Bema 89/1.

Stoiska w różnych częściach miasta

Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej (BIP) jest również inny, także drugi przetarg na dzierżawę części nieruchomości gruntowych przeznaczonych na prowadzenie sezonowej działalności gospodarczej.

Stoiska przeznaczone są na prowadzenie działalności handlowej w formie stanowiska sprzedaży lodów, słodyczy czy napojów. Wszystkie mają takie same ceny i wielkości - za 5 m2 należy zapłacić czynsz w wysokości 425 zł miesięcznie.

Stanowiska położone są na bulwarach św. Jana Teologa, w Parku Antoniuk, a także na ulicach: Bacieczki, Szkolnej, Węglowej, Niemeńskiej i Aleksandra Fredry.

Na terenach przeznaczonych do dzierżawy zakazuje się ustawiania namiotów, reklam, stojaków z ofertą gastronomiczną, cenników w formie np. tzw. "potykacza", jak również nielegalnego podłączenia stoisk do instalacji elektrycznych. Stoisko w miarę potrzeb powinno być wyposażone w cichy agregat prądotwórczy.

Pisemne oferty należy składać do dnia 5 maja do godz. 11.00. Część jawna przetargu, otwarcie ofert, odbędzie się 6 maja o godz. 12.00 w siedzibie Zarządu Mienia Komunalnego w Białymstoku. Z kolei w części niejawnej przetargu komisja przetargowa dokonuje szczegółowej analizy ofert oraz wybiera najkorzystniejszą z nich. Umowy dzierżawy zostaną zawarte do 30 września. Na wniosek dzierżawcy, złożony na 7 dni przed wygaśnięciem umowy, istnieje możliwość przedłużenia umowy najpóźniej do 30 listopada.

Szczegółowe informacje oraz mapy określające dokładne położenie stanowisk na nieruchomościach przeznaczonych do dzierżawy są dostępne na stronie internetowej ZMK, a także w BIP.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1554 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39