Lotnisko regionalne. Marszałek złoży wniosek na lokalizację w Topolanach

2013.07.17 00:00
Województwo podlaskie nie rezygnuje z budowy lotniska regionalnego. Złożyło wniosek o wydanie decyzji środowiskowej na budowę portu lotniczego w okolicach wsi Topolany i Potoka.
Lotnisko regionalne. Marszałek złoży wniosek na lokalizację w Topolanach

Zarząd Województwa, pod przewodnictwem marszałka Jarosława Dworzańskiego, podczas środowego (17.07) posiedzenia podjął uchwałę w sprawie wystąpienia do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska z wnioskiem o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy lotniska regionalnego.

Marszałkowie wskazali jednocześnie proponowaną lokalizację przyszłego lotniska w miejscowościach Topolany – Potoka w gminie Michałowo.
Uzasadnieniem dla tej uchwały jest raport o oddziaływaniu na środowisko, opracowany przez firmę Transprojekt Gdański sp. z o .o., pozytywnie zaopiniowany przez eksperta dr. Michała Skakuja.

Wykonawca raportu przeanalizował pod kątem oddziaływania na środowisko trzy potencjalne lokalizacje: Saniki – Sawino – Bagienki w gminie Tykocin, Topolany - Potoka w gminie Michałowo oraz Nowosady – Krynickie w gminie Zabłudów.

Pod względem oddziaływania na środowisko naturalne najkorzystniejszymi i równoważnymi wariantami są drugi i trzeci. Pod względem oddziaływania na środowisko społeczne najkorzystniejszy jest wariant drugi.

Na tej podstawie Zarząd Województwa postanowił wskazać do dalszych prac wariant drugi, czyli Topolany – Potokę.

Do wskazanej lokalizacji z centrum Białegostoku jest 32 km.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1164 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39