Lowlanders pokazali swą siłę. Znów wygrali do zera

2023.04.16 16:43
W 2. kolejce Polskiej Futbol Ligi drużyna Lowlanders Białystok grała na bocznym boisku stadionu miejskiego z ekipą Tychy Falcons. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy 38:0.
Fot: Maciej Safaryn

Sezon 2023 Ludzie z Nizin zainaugurowali domową potyczką z Olsztyn Lakers. Zespół ze stolicy Podlasia wygrał z beniaminkiem 34:0, a w 2. serii zmagań Lowlanders poszli za ciosem i zwyciężyli też u siebie z drużyną Tychy Falcons.

Pojedynek z Sokołami toczony był w niekorzystnych warunkach atmosferycznych, ale padający deszcz nie przeszkodził gospodarzom w odniesieniu pewnego triumfu. Po 1. kwarcie Lowlanders prowadzili jeszcze tylko 7:0, ale już w połowie starcia przewaga mistrzów Polski liczyła 31 punktów. Ostatecznie Ludzie z Nizin zwyciężyli z Tychy Falcons 38:0, co oznacza, że ekipa trenowana przez Troya Bakera jest niepokonana od 8 spotkań.

W następnej kolejce białostoczanie udadzą się na pierwszy w tym sezonie wyjazd. W przyszłą niedzielę (23.04) Lowlanders zmierzą się w stolicy kraju z Warsaw Mets.

Lowlanders Białystok - Tychy Falcons 38:0 (7:0, 24:0, 0:0, 7:0)