Mały chłopiec samotnie błąkał się po ulicach miasta. Nie był to pierwszy raz

2017.08.30 18:33
Mieszkanka Bielska Podlaskiego zauważyła 4-latka, który bez opieki chodził ulicami miasta. Nie był to pierwszy raz.
Mały chłopiec samotnie błąkał się po ulicach miasta. Nie był to pierwszy raz
Fot: pixabay.com

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim we wtorek (29.08) przed południem został zaalarmowany o tym, że małe dziecko idzie jedną z głównych ulic.

Na miejsce wysłano mundurowych. Okazało się, że mieszkanka miasta zauważyła samotnie idącego ulicą 4-latka bez opieki, więc zareagowała zawiadamiając policję.

Po pewnym czasie znaleziono matkę malucha. Okazało się, że zostawiła ona syna pod opieką babci i chłopiec samowolnie oddalił się od opiekunki, natomiast celem jego podróży był jeden z miejskich marketów.

Jak ustalili policjanci, nie była to pierwsza samotna wyprawa 4-latka. Wcześniej już dwukrotnie mundurowi interweniowali, ponieważ malec samowolnie wychodził z domu wykorzystując nieuwagę opiekunów. Każdorazowo policja była alarmowana przez przypadkowych przechodniów, którzy interesowali się sytuacją malca samotnie błąkającego się po ulicach.

Dzięki wzorowej postawie mieszkańców miasta i działaniom policji dziecko całe i zdrowe wracało do rodziców. Teraz na wniosek policjantów, sytuacją opiekuńczą 4-latka zajmie się sąd.

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

1249 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39