Maraton Pisania Listów w obronie praw człowieka

2010.12.10 00:00
W weekend 11-12 grudnia Polacy będą mogli pomóc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka. Wystarczy przyjść na Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International.
Maraton Pisania Listów w obronie praw człowieka
Fot: amnesty.org.pl

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. W tym roku odbędzie się już po raz jedenasty w dniach 11-12 grudnia.

W czasie Maratonu przez 24 godziny pisane własnoręcznie listy w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup osób, których prawa zostały złamane.

- Indywidualnie wyrażony sprzeciw przeciwko łamaniu praw człowieka ma szczególną moc. Maraton nie jest zwykłą zbiórką pieniędzy, ale konkretnym przykładem działania. Te listy są naprawdę skuteczne. Wiele osób biorących udział w Maratonie otrzymuje odpowiedź na swoje listy, a osoby, które dzięki tym listom zostały uwolnione przyznają, że dodawały im one otuchy i pocieszenia. Nasze listy solidarności okazują się często ostatnią nadzieją dla prześladowanych i więzionych - powiedziała Ewa Wysocka, koordynator białostockiej grupy Amnesty International.

W ubiegłym roku, w ponad 170 miejscach w całej Polsce napisano 108 026 listów. Jest to największe w Polsce wydarzenie angażujące tak dużą ilość ludzi w obronie praw człowieka.

MAG

1634 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39