Maratony Kresowe w Narewce. Dominacja Polaków

2017.08.21 10:35
12. etap tegorocznych Maratonów Kresowych jest już przeszłością. Niedzielne (20.08) zawody w Narewce zwyciężył Piotr Car, który najlepiej rozegrał finisz zmagań i na ostatnich metrach wyprzedził 5 innych zawodników walczących o końcowy triumf.
Fot: Marek Kulikowski

Po serii wyścigów skąpanych w słońcu, rozgrywanych przy wysokich temperaturach, tym razem przyszedł czas na zmagania toczone w nieco innej aurze. Zawody w podlaskiej Narewce stały pod znakiem chłodu i opadów deszczu. Nie zniechęciło to uczestników do licznego stawienia się na starcie imprezy, aczkolwiek śliska nawierzchnia powodowała, że wiele zakrętów należało pokonać z mniejszą niż zazwyczaj prędkością.

Najdłuższą trasę – liczącą 59 km i prowadzącą przez tereny Puszczy Białowieskiej – najszybciej pokonał Piotr Car z grupy Mistral, który na ostatnich metrach okazał się lepszy od Patryka Muśki (Muśko-Team) i Alberta Karoloneka (Warszawski Klub Kolarski). Trzeba jednak zaznaczyć, że różnice pomiędzy wymienionymi kolarzami były naprawdę niewielkie. 1. i 3. zawodnika dzieliły zaledwie 2 sekundy.

Rywalizację pań tradycyjnie wygrała już Litwinka Silvija Latozaite, natomiast bój w Półmaratonie padł łupem Piotra Krysiewicza (UKS Wygoda Białystok) i Marzeny Moniuszko (PIE3CKI Team).

Kolejne zawody z cyklu Maratonów Kresowych zaplanowane są na 3.09. Będą to Otwarte Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Maratonie MTB (XCM) rozgrywane w Siemiatyczach.