Maria Andrejczyk i Wojciech Nowicki wyróżnieni

2022.01.01 09:55
Poznaliśmy zwycięzców w dorocznym rankingu ekspertów renomowanego amerykańskiego periodyku "Track & Field News". W dwóch konkurencjach triumfowali lekkoatleci z Podlasia.
Maria Andrejczyk i Wojciech Nowicki wyróżnieni
Fot: Marek Biczyk/pzla.pl

"Track & Field News", czyli amerykańskie czasopismo poświęcone lekkoatletyce, które wydawane jest już od 74 lat, przedstawiło nowy ranking stworzony przez ekspertów tego periodyku. W pierwszych trójkach poszczególnych konkurencji ulokowano aż 6 reprezentantów Polski. Maria Andrejczyk (LUKS Hańcza Suwałki, rzut oszczepem), Anita Włodarczyk (rzut młotem), Wojciech Nowicki (KS Podlasie Białystok, rzut młotem) oraz Dawid Tomala (chód na 50 km) znaleźli się na lokatach numer 1.

- To był doskonały rok dla polskiej lekkoatletyki, czego świadectwem są głosy ekspertów z USA. Warto podkreślić, że poprzednio 4 zwycięstwa w rankingu "Track & Field News" polscy lekkoatleci zanotowali ponad 40 lat temu, w roku 1977 - mówi na łamach oficjalnej strony internetowej PZLA Tomasz Spodenkiewicz, statystyk lekkoatletyczny.

Blisko triumfu, bo na pozycjach numer 2, byli ponadto Malwina Kopron (rzut młotem) oraz Paweł Fajdek (rzut młotem), natomiast na 6. miejscu sklasyfikowano Marcina Krukowskiego, czyli rekordzistę Polski w rzucie oszczepem. Warto też dodać, że na 7. lokacie w swoich konkurencjach znaleźli się Kamila Lićwinko (KS Podlasie Białystok, skok wzwyż) i Patryk Dobek (bieg na 800 m), na 9. pozycji umieszczono Piotra Liska (skok o tyczce), a w rankingu młociarek na 10. lokacie uplasowała się Joanna Fiodorow.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1103 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39