Maria Sadowska w Białymstoku. Wystąpi w Famie [WIDEO]

2019.09.09 08:13
Niepokorna i bezkompromisowa. Podąża własną drogą, stroni od sensacji i rozgłosu. Maria Sadowska jest obecna na polskiej scenie muzycznej od ponad 20 lat. W sobotę (14.09) wystąpi w klubie Fama.
Maria Sadowska w Białymstoku. Wystąpi w Famie [WIDEO]
Fot: Maria Sadowska

Wszechstronność pozwala Marii Sadowskiej łączyć tak różne gatunki jak jazz, funk, muzyka elektroniczna czy pop. Jest uznaną wokalistką, reżyserką, kompozytorką i autorką tekstów. Ma na koncie 11 płyt (w tym dwie wydane w Japonii).Przełomem w jej karierze okazał się album "Tribute to Komeda" (Złota Płyta), który wpisał się w historię polskiej muzyki. Współpracowała z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami. Z Michelem Legrandem jako jedyna polska wokalistka wystąpiła na prestiżowym, jubileuszowym Festiwalu Jazz Jamboree. Współpracowała także m.in. z Michałem Urbaniakiem, Janem Ptaszynem-Wróblewskim, Bogusławem Mecem oraz Urszulą Dudziak.

Maria ukończyła PWSFTViT na Wydziale Reżyserii i od lat z powodzeniem realizuje projekty filmowe. Jej pełnometrażowy debiut fabularny "Dzień Kobiet" miał premierę na 37. Festiwalu Filmowym w Gdyni. Obraz był wielokrotnie nagradzany w Polsce i na świecie, m.in. Grand Prix 22. Film Festival Cottbus.

W 2013 roku Maria przyjęła zaproszenie do udziału w największym telewizyjnym show muzycznym "The Voice of Poland", gdzie została powierzona jej rola jednego z czterech trenerów. Jako jedyna w historii polskiej edycji programu trzykrotnie doprowadziła swoich uczestników do zwycięstwa. Po latach obfitych w sukcesy na gruncie zarówno muzycznym, jak i filmowym, wokalistka przypieczętowała swoją pozycję ostatnią, wydaną w kwietniu 2014 roku, płytą "Jazz na ulicach". Album w szybkim tempie uzyskał status Złotej Płyty.

27 stycznia 2017 roku premierę miał jej najnowszy film "Sztuka kochania", który opowiadał historię życia Michaliny Wisłockiej. Film zdobył mnóstwo pozytywnych recenzji, wiele prestiżowych nagród i uplasował się na pierwszym miejscu polskiego box office.

Obecnie artystka pracuje nad premierowym materiałem. Nowy album będzie pierwszą w dyskografii Marii płytą popową, łączącą jej dotychczasowe muzyczne fascynacje. W Białymstoku Maria zaprezentuje repertuar przekrojowy ze wszystkich płyt oraz premierowe utwory z płyty, która ukaże się w listopadzie.

Koncert rozpocznie się o godz. 20.00, odbywa się w ramach cyklu Premiery Muzyczne. Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym imprezy.

Zobacz też: Koncert Marii Sadowskiej

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

996 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39