Mąż nadużywał alkoholu. Żona nie wytrzymała i zadała mu śmiertelne ciosy

2016.12.15 08:07
On pił, były awantury. Zakończyły się tym, że żona pobiła męża. Doznał licznych obrażeń, co spowodowało jego zgon.
Mąż nadużywał alkoholu. Żona nie wytrzymała i zadała mu śmiertelne ciosy
Fot: pixabay.com

Prokuratura Rejonowa w Sokółce skierowała do Sądu Okręgowego w Białymstoku akt oskarżenia przeciwko Magdalenie P. Śledczy zarzucają kobiecie spowodowanie w okresie od 14 do 18 czerwca ciężkiego uszczerbku na zdrowiu jej męża w postaci choroby realnie zagrażającej życiu. Ostatecznie 18 czerwca mężczyzna zmarł.

Wcześniej kilkakrotnie dochodziło do awantur między małżonkami, których główną przyczyną było nadużywanie alkoholu przez Rafała P. W trakcie tych awantur Magdalena P. zadawała pokrzywdzonemu ciosy, uderzając go po całym ciele pięściami, jak też kopiąc go nogami w okolice klatki piersiowej, brzucha, dolnej i górnej części pleców oraz popychając go na drzwi i przyciskając do framugi.

- W wyniku tych zdarzeń pokrzywdzony doznał licznych obrażeń, w tym głównie licznych wylewów krwawych na całej powierzchni tułowia, kończyn górnych i dolnych, pęknięcia wątroby i śledziony, krwiaków w płatach dolnych obu płuc, wylewów krwawych do obu nerek oraz innych obrażeń, przy czym na skutek pęknięcia wątroby z krwotokiem wewnętrznym nastąpił zgon pokrzywdzonego - informuje prokurator Joanna Dąbrowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Białymstoku.

W chwili śmierci Rafał P. znajdował się pod wpływem alkoholu.

Oskarżona przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu. Wyraziła żal z powodu śmierci męża. Wskazywała też, że musiała się przed nim bronić.

Grozi jej kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1227 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39