Mechanik z Białegostoku na podium ogólnopolskiego konkursu

2015.07.12 00:00
Marek Domań, mechanik pracujący na co dzień w Centrum Motoryzacyjnym Martom w Białymstoku, zajął trzecie miejsce w ogólnopolskiej olimpiadzie mechaników Premio.
Mechanik z Białegostoku na podium ogólnopolskiego konkursu
Fot: Publicuum

W konkursie weryfikowana była zarówno wiedza teoretyczna, jak i umiejętności praktyczne, a w szranki stanęło kilka tysięcy uczestników z całego kraju. "Olimpiada Premio w Polsce 2015" to konkurs, który miał na celu wyłonienie najlepszych mechaników zatrudnionych w serwisach należących do grupy Premio. Organizatorem olimpiady była warszawska Akademia Praktycznych Umiejętności. O miano najlepszego mechanika w Polsce walczyło kilka tysięcy serwisantów. Ostatecznie trzecie miejsce zajął Marek Domań z białostockiego Centrum Motoryzacyjnego Martom.

- Cieszę się niezmiernie, że w ogólnopolskiej olimpiadzie mechaników udało mi się uplasować na podium. Rywalizacja była niezwykle zacięta i niełatwo było pokonać tylu uczestników – mówi Marek Domań.

Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwszy stanowiły kwalifikacje internetowe, podczas których uczestnicy musieli odpowiedzieć na 40 pytań. W ten sposób wyłoniono 20 osób, które przeszły do półfinału. Tam, obok wiedzy teoretycznej, należało się także wykazać umiejętnościami technicznymi. W ścisłym finale znalazło się zaś 6-ściu najlepszych mechaników, którzy ponownie musieli zmierzyć się z częścią teoretyczną oraz z zadaniami praktycznymi. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że serwisant z Białegostoku uplasował się w pierwszej trójce.

- Od lat dokładamy wszelkich starań, by systematycznie podnosić umiejętności naszych pracowników. Nawet najnowocześniejszy sprzęt nie zastąpi przecież ludzi, a bez ich wiedzy i doświadczenia warsztat samochodowy nie ma szans na odniesienie sukcesu. Zarówno codzienna praktyka, jak i wyniki tego konkursu, dobitnie pokazują, że droga, którą obraliśmy, okazała się być słuszna – komentuje Łukasz Bazarewicz z Centrum Motoryzacyjnego Martom.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

923 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39