Medale i zwycięstwo w klasyfikacji klubowej. Kaliber Białystok był najlepszy

2019.07.31 11:10
Kilka dni temu zakończył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich. W Zielonej Górze rozgrywane były zawody strzeleckie. Bardzo dobrze wspomnianą imprezę zapamiętają zawodnicy białostockiego Kalibra.
Medale i zwycięstwo w klasyfikacji klubowej. Kaliber Białystok był najlepszy
Fot: UKS Kaliber Białystok

Klub Sportowy Kaliber Białystok zdobył w Zielonej Górze najwięcej punktów wśród wszystkich 52 drużyn startujących z całej Polski. Reprezentanci podlaskiego zespołu, oprócz kapitalnych wyników, przywieźli również nowy rekord kraju.

Złoty medal w konkurencji pistolet pneumatyczny zdobył Gabriel Chojnowski, który wykazał się świetną koncentracją, co w połączeniu z zaangażowaniem w treningi dało efekty w postaci rekordowego wyniku i krążka z najcenniejszego kruszcu.

Jeszcze lepszy okazał się jego brat bliźniak - Michał Chojnowski. Do złotego medalu w konkurencji karabin sportowy 3x30 dołożył on ostatniego dnia srebro w konkurencji karabin pneumatyczny. W ten sposób bracia zostali najlepszymi zawodnikami Olimpiady.

Pozostałych 16 sportowców Kalibra również nie ma się czego wstydzić. Na wyróżnienie zasługują zwłaszcza Maja Wołosowicz, Zofia Matwiejuk, Marta Karpienia oraz Damian Pogorzelski. Dobre rezultaty wszystkich reprezentantów białostockiej ekipy poskutkowały zwycięstwem w klasyfikacji klubowej.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1421 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39