Mercedes potrącił pieszych. Dwie osoby nie żyją

2014.11.14 00:00
W wyniku potrącenia przez samochód zginęły dwie osoby. Kobieta i mężczyzna przechodzili przez jezdnię po zmroku nie mając żadnych elementów odblaskowych.
Mercedes potrącił pieszych. Dwie osoby nie żyją
Fot: KWP Białystok

W czwartek (13.11) po godzinie 17.00 na drodze krajowej nr 65 w Dobrzyniewie Dużym doszło do potrącenia dwóch osób. Policjanci wstępnie ustalili, że 44-letni kierujący mercedesem jadąc w stronę Białegostoku potrącił kobietę i mężczyznę znajdujących się na środku jego pasa ruchu. Piesi prawdopodobnie chcieli przejść na drugą stronę i weszli na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Było to poza obszarem zabudowanym, w miejscu nieoświetlonym, gdzie nie ma wyznaczonego przejścia dla pieszych. 64-letnia kobieta i 42-letni mężczyzna mieli ubrania w ciemnym kolorze i nie posiadali żadnych elementów odblaskowych.

W wyniku wypadku oboje zginęli na miejscu. Kierujący mercedesem był trzeźwy. Droga w miejscu zdarzenia była przez pewien czas zablokowana, a policjanci wyznaczyli objazdy. Teraz białostoccy funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

Przypomnijmy, że od końca sierpnia bieżącego roku piesi poruszający się poza terenem zabudowanym, gdzie nie ma chodnika muszą mieć na odzieży elementy odblaskowe. Za brak odblasków można otrzymać nawet mandat.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl
803 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39