"Mercedes" wśród pił przyspieszy pracę białostockich Sklejek

2023.05.12 13:31
Nowa maszyna przyspieszy pracę firmy Biaform. Jednocześnie będzie można będzie ciąć aż 14 płyt ułożonych na sobie.
"Mercedes" wśród pił przyspieszy pracę białostockich Sklejek
Fot: Biaform S.A.

W białostockiej firmie Biaform zamontowano nowoczesną piłę panelową Schelling FH6 430. To "mercedes" wśród pił, wart kilkaset tysięcy euro. Biaform słynie z produkcji sklejki specjalistycznej, o projektowanych indywidualnie właściwościach i w niestandardowych formatach. Dzięki zakupowi nowego urządzenia, będzie mogła jeszcze precyzyjniej spełniać oczekiwania klientów.

- Nowa piła pozwoli nam ciąć sklejkę z dokładnością do pół milimetra w zakresie długości i szerokości formatki sklejkowej. A prostoliniowość cięcia wynosi +/- 0,1 milimetra na trzech metrach długości, to mniej więcej tyle ile wynosi grubość włosa – chwali się Dariusz Joka, dyrektor ds. produkcji w Biaformie.

Białostockie "Sklejki" przeszło 60 proc. swoich wyrobów kierują na eksport. Kluczem do sukcesu jest właśnie unikalna w branży możliwość dowolnego personalizowania zamówień i serwis sprzedażowy.

- Nowa maszyna znacznie przyspieszy naszą pracę. Jednocześnie można będzie ciąć aż 14 płyt ułożonych na sobie i to o rekordowej długości 4,3 metra. Jednocześnie komputery urządzenia tak zaprojektują sam proces cięcia, by maksymalnie ograniczyć powstawanie odpadów – dodaje dyrektor Joka.

Zakład Przemysłu Sklejek Biaform S.A. to białostockie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją i sprzedażą sklejki z drzew liściastych (brzoza, olcha) i w mniejszej ilości drzew iglastych. Firma ma przeszło 100 lat historii i zatrudnia 330 osób. Sklejka z Dojlid trafia do Europy Zachodniej, ale też na Bliski Wschód, do Azji, Australii czy Afryki.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1584 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39