Miał 3,5 promila alkoholu we krwi! Agresywny kierowca na Dziesięcinach

2024.03.13 12:40
Na jeden z białostockich parkingów wjechał wężykiem nissan. Pojazd uderzył w zaparkowany tam inny samochód. Sprawca wysiadł z auta, lecz nie był w stanie ustać na własnych nogach.
Miał 3,5 promila alkoholu we krwi! Agresywny kierowca na Dziesięcinach
Fot: Podlaska Policja

Białostoccy policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji na osiedlu Dziesięciny. Świadek całego zajścia poinformował mundurowych, że widział, jak kierowca nissana wężykiem wjechał na parking i uderzył w zaparkowany tam pojazd. Sprawca zatrzymał się i wysiadł ze swojego samochodu.

Świadek podszedł do kierowcy nissana. Okazało się, że był on tak pijany, że nie był w stanie utrzymać się na własnych nogach. Przejawiał też objawy agresji. Po chwili jednak wsiadł do swojego samochodu i zasnął na tylnym siedzeniu.

Nietrzeźwego sprawcę kolizji obudzili policjanci. Powiedział funkcjonariuszom, że nie ma pojęcia, co się dzieje. Badanie alkomatem wykazało, że 49-letni białostoczanin miał trzy i pół promila alkoholu w swoim organizmie.

Mężczyzna stracił swoje prawo jazdy i został przewieziony do izby wytrzeźwień. Jego nissan trafił na policyjny parking. Zgodnie z Kodeksem Karnym, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat trzech.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1742 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39