Miasto sprzedaje dom. Stan zły, a cena wysoka

2023.04.17 16:28
Co najmniej za 700 tys. zł miasto chce sprzedać nieużytkowany od dawna dom przy ul. Nowowarszawskiej. Pójdzie do rozbiórki?
Miasto sprzedaje dom. Stan zły, a cena wysoka
Fot: Google maps
Gom przy ul. Nowowarszawskiej 40

Przy Nowowarszawskiej, jednej z ciekawszych ulic Białegostoku, z zachowaną dawną zabudową, stoi rząd kilku domów usytuowanych szczytami do siebie. Jednym z nich jest ten pod numerem 40, należący do zasobów miasta Białystok.

Miasto chce się właśnie pozbyć tej nieruchomości. Na sprzedaż został wystawiony dom oraz spora działka, o powierzchni 0,1126 ha.

Jednokondygnacyjny, drewniany dom, o powierzchni zabudowy 114 m2 niestety jest w złym stanie technicznym. Na działce znajduje się też murowany jednokondygnacyjny budynek gospodarczy, o powierzchni zabudowy 37 m2, również jest w złym stanie technicznym. Oba budynki pozostają nieużytkowane.

Największa wartość nieruchomości to sama działka. Ma kształt wieloboku, zbliżony do lekko wydłużonego prostokąta, jak oceniono w ogłoszeniu przetargowym "średnio dogodny do zagospodarowania", z wjazdem z ul. Nowowarszawskiej. Na działce znajduje się studnia a także pojedyncze zakrzaczenie i zadrzewienie, bez walorów użytkowych. Przez działkę przebiega kanalizacja sanitarna i wodociągowa. W sąsiedztwie są przewody: elektroenergetyczny telekomunikacyjny, kanalizacji sanitarnej, wodociągowy oraz gazowy.

Teren, który wystawiono na sprzedaż objęty jest miejscowym planem zagospodarowania części osiedla Skorupy w Białymstoku (rejon ul. Zaściańskiej i Nowowarszawskiej). W myśl jego zapisów przeznaczony jest pod zabudowę usługową i mieszkaniową jednorodzinną wraz z urządzeniami towarzyszącymi oraz zielenią urządzoną. Na działce dopuszcza się lokalizację wbudowanych lub dobudowanych garaży i budynków gospodarczych, wolno stojących garaży i budynków gospodarczych wyłącznie parterowych, z poddaszem nieużytkowym lub dachem płaskim.

Przetarg odbędzie się 20 czerwca w Urzędzie Miejskim przy ul. Słonimskiej 1 w Białymstoku. Cena wywoławcza to 700 tys. zł. Przed przystąpieniem do licytacji, potencjalni nabywcy muszą wpłacić 70 tys. zł wadium.

Nabywca poniesie jeszcze ponad 4,4 tys. zł kosztów: wykonania operatu szacunkowego, pomiaru kontrolnego oraz dokonania podziału geodezyjnego.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1702 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39