Białystok Online

Aktualności

Mieszkają tu chore i porzucone dzieci. Placówka dostała 200 tys. na walkę z epidemią

2020.06.09 15:24
Mieszkają tu chore i porzucone dzieci. Placówka dostała 200 tys. na walkę z epidemią
Fot: Archiwum. Regionalna Placówka Opiekuńczo-Terapeutyczna w Ignatkach-Osiedle

Na wtorkowym (9.06) posiedzeniu Zarząd Województwa Podlaskiego postanowił, że wesprze finansowo działania, które pomogą uchronić przed koronawirusem w Regionalną Placówkę Opiekuńczo-Terapeutyczną w Ignatkach-Osiedle.

Jak tłumaczy Urząd Marszałkowski, wsparty z budżetu województw projekt ma zminimalizować zagrożenia utraty zdrowia i życia dzieci przebywających w całodobowej Regionalnej Placówce Opiekuńczo-Terapeutycznej w Ignatkach-Osiedle. W jego ramach będą zakupione środki ochrony osobistej, urządzenia i środki do dezynfekcji (bezdotykowe dozowniki, płyny, papierowe ręczniki) oraz testy na obecność koronawirusa dla pracowników i podopiecznych placówki oraz pracowników Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej, mających kontakt z podległą placówką. Umożliwi też skorzystanie z pomocy psychologicznej i terapeutycznej przez kadrę zatrudnioną w placówce oraz sfinansowanie dodatkowego zatrudnienia.

Pensjonariusze placówki ze względu na stan zdrowia i choroby współistniejące są najbardziej zagrożeni skutkami epidemii COVID-19. Ryzyko dotyczy również personelu, zapewniającego całodobową opiekę dzieciom.

Projekt będzie realizowany do końca roku. Jego wartość to niemal 200 tys. zł, w tym dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego EFS w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 to prawie 190 tys. zł.

Do Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Ignatkach-Osiedle trafiają porzucone dzieci, które ze względu na stan zdrowia wymagają specjalistycznej opieki i rehabilitacji oraz nie mogą być umieszczone w rodzinnej pieczy zastępczej czy placówce opiekuńczo-wychowawczej.

Ewelina Sadowska-Dubicka

Ewelina Sadowska-Dubicka

ewelina.s@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas