Mikromusic w Zmianie Klimatu. Wygraj bilety na koncert [KONKURS, WIDEO]

2018.11.05 07:13
Mikromusic to kolejna grupa, która uświetni 5. urodziny klubu Zmiana Klimatu. Zagra w czwartek (8.11).
Mikromusic w Zmianie Klimatu. Wygraj bilety na koncert [KONKURS, WIDEO]
Fot: Mikromusic

Ich muzyka wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Sam zespół określa ją po prostu jako "Mikromusic". W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Niektórzy dziennikarze określają ich muzykę jako avant pop lub art pop.

Na debiutanckim albumie "Mikromusic" wydanym w 2006 roku pojawiło się wielu gości, m.in. Leszek Możdżer oraz Sambor Dudziński. Na 10-lecie zespołu w 2012 roku został wydany koncertowy album oraz DVD "Mikromusic w Eterze". Na początku 2013 roku pojawił się piąty krążek zespołu "Piękny koniec", zbierający bardzo pozytywne recenzje krytyków i fanów, a singiel "Takiego chłopaka" osiągnął ponad 17 milionów wyświetleń na portalu YouTube.

Mikromusic ma również na swoim koncie nominację do konkursu Camerimage za teledysk do piosenki "Thank God I'm a Woman".

Album studyjny Mikromusic "Matka i Żony" ukazał się w październiku 2015 roku. Płytę zapowiedział utwór "Krystyno", we wrześniu zaś ukazał się singiel "Bezwładnie", w którym gościnnie zaśpiewał Skubas. Kilka utworów, które znalazły się na płycie, tworzą również ścieżkę dźwiękową w filmie "Chemia" w reżyserii Bartka Prokopowicza. W listopadzie 2016 roku odbyła się premiera dwupłytowego albumu "Mikromusic w kwietniu" stanowiącego zapis trasy koncertowej Mikromusic.

W październiku 2017 roku miała miejsce premiera najnowszego albumu zespołu. "Tak mi się nie chce" to szósty album studyjny Mikromusic. Zespół postanowił samodzielnie wydać płytę: "Wracamy do korzeni wydawania niezależnego. Nagrywamy płytę bez żadnych ograniczeń artystycznych i formalnych. A mając totalną wolność, nie spełniamy niczyich oczekiwań. Nagrywamy nowe piosenki z ogromną radością i przyjemnością, co na płycie będzie jak najbardziej do usłyszenia" - mówili członkowie zespołu.

Produkcja, inaczej niż przy poprzednich wydawnictwach, tym razem przypadła Dawidowi Korbaczyńskiemu, Piotrowi Plucie i Łukaszowi Sobolakowi. Za kompozycje głównie odpowiedzialni są Dawid Korbaczyński i Natalia Grosiak. Za teksty odpowiada niezmiennie wokalistka zespołu. Mix i mastering przypadł kolejny raz Robertowi Szydło. To najbardziej "piosenkowa" płyta Mikromusic w większości inspirowana muzyką lat 60. i 80. XX w. Płytę promowały single: "Synu" i "Tak mi się nie chce".

W 2018 roku uzyskała nominację do Fryderyków w kategorii "alternatywna płyta roku".Początek koncertu o godz. 20.00, otwarcie drzwi klubu o godz. 19.00. Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym imprezy.

Wygraj bilety: Konkursy

Zobacz też: Mikromusic #5latZmianyKlimatu

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

846 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39