Minister przedłużył naukę zdalną dla starszych uczniów. Wrócą do szkół w marcu?

2021.02.11 16:04
Do końca lutego szkoły i placówki oświatowe będą funkcjonowały na dotychczasowych zasadach. Minister edukacji i nauki, poinformował o dalszych planach dotyczących edukacji starszych uczniów w okresie pandemii.
Minister przedłużył naukę zdalną dla starszych uczniów. Wrócą do szkół w marcu?
Fot: Pixabay

Rozporządzenie przedłużające

W czwartek (11.02) minister edukacji i nauki Przemysław Czarnego opowiedział o najbliższych planach dotyczących uczniów, którzy uczą się zdalnie.

- Wydajemy rozporządzenie przedłużające obecny stan do końca lutego. Klasy I-III w trybie stacjonarnym, pozostali w trybie zdalnym - oświadczył minister.

Podkreślił, że "klasy ósme i maturalne bardzo często korzystają i będą nadal korzystały w kolejnych tygodniach z konsultacji indywidualnych i w niewielkich grupach". Dlatego, niektóre szkoły decydują się np. na przeprowadzenie próbnych egzaminów ósmoklasisty w formie stacjonarnej.

18 stycznia uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych, którzy od 9 listopada uczyli się zdalnie, wrócili do nauki stacjonarnej. W dniu powrotu nauka w trybie stacjonarnym prowadzona była w ponad 14 tys. szkołach podstawowych.

Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych od 26 października uczą się zdalnie.

Trwają testy

Przemysław Czarnek przekazał, że ministerstwo będzie w najbliższym czasie analizować m.in. liczbę zakażonych wśród testowanych nauczycieli, liczbę pracujących szkół w trybie stacjonarnym oraz zdalnym, co ma jego zdaniem pozwolić w perspektywie dwóch tygodni na podjęcie decyzji dotyczącej przyszłości nauki stacjonarnej w szkołach.

Obecnie trwają powtórne badania nauczycieli na obecność koronawirusa. Jak informuje ministerstwo, w I turze są nauczyciele klas 1-3 szkół podstawowych i szkół specjalnych. Do tej pory testy wykonano u 19 tys. osób, z czego u 2% stwierdzono obecność koronawirusa.

Natomiast 65% uprawnionych nauczycieli (ok. 268 tys.) zarejestrowało się na szczepienie przeciwko COVID-19. Pierwsze zastrzyki zostaną wykonane w piątek (12.02). Zobacz więcej: szczepienia i akcja testowania nauczycieli.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1599 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39