Młoda Jagiellonia zdobyła trzy punkty w Gdańsku

2011.09.08 00:00
Młoda Jagiellonia Białystok pokonała 3:1 (2:0) Lechię Gdańsk w zaległym meczu. Jest to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie na wyjeździe.

Jagiellonia od początku spotkania narzuciła swój styl gry. W 12. minucie białostocki zespół zdobył pierwszą bramkę. Dośrodkowanie ze skrzydła na bramkę zamienił Damian Kądzior, który bez przyjęcia uderzył lecącą futbolówkę. Druga gol padł ze stałego fragmentu gry. W pole karne Lechii udał się Paweł Grudziński i strzałem głową umieścił piłkę w siatce.

W drugiej odsłonie gry zawodnicy Jagi w dalszym ciągu dominowali na boisku i próbowali zdobyć kolejne gole, jednak w dalszym ciągu razili nieskutecznością. Zemściło się to na nich w 78. minucie, kiedy błąd w ustawieniu drużyny wykorzystał Jakub Kamiński. Bramkę kontaktową zdobył lobując Tomka Ptaka. W ostatnich minutach gry wynik ustalił Kądzior, który strzałem z około dwudziestu metrów umieścił piłkę w samym okienku bramki.

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 1:3 (0:2). BramkI: Kamiński 78 - Kądzior 12, 90, Grudziński 25.

Jagiellonia Białystok (ME): Ptak - Butkiewicz, Straus, Radecki, Józefiak - Malinowski (89. Drażba), Kosiński (46. Jastrzębski), Murawski (46. Mackiewicz), Grudziński (70. Zawadzki) - Kądzior, Zapolnik (85. Budzyński).

Lechia Gdańsk (ME): Pawłowski - Mazurek, Pajdak, Powszuk, Karwat - Korzępa (61. Frankowski), Kostrzewa (67. Kucharski), Czerwiński - Kamiński, Błażewicz (46. Kugiel), Kacprzycki (67. Gorczyca).

Widzów: ok. 50 osób