Młodzi biorą sprawy w swoje ręce. "Na Fali Myśli" to wyjątkowy projekt

2024.04.17 09:39
Inicjatywa edukacyjna "Na Fali Myśli" powstała z troski o zdrowie psychiczne młodzieży. Głównym celem jest pomoc osobom z grupy ryzyka, rodzicom oraz opiekunom.
Młodzi biorą sprawy w swoje ręce. "Na Fali Myśli" to wyjątkowy projekt
Fot: Pixabay

O czym jest ten projekt i kim są jego twórcy?

„Na Fali Myśli” – to inicjatywa, która edukuje młodzież o zdrowiu psychicznym, pomagając zdobywać umiejętności radzenia sobie ze stresem, depresją i trudnymi emocjami. Działania te opierają się na solidnych podstawach badawczych i skupiają na prowadzeniu kampanii społecznościowych, które dostarczają praktycznej wiedzy i narzędzi niezbędnych do efektywnego zarządzania wyzwaniami życiowymi.

Jak sami o sobie piszą, są młodymi osobami, które chcą zaszczepić pozytywne zmiany. Kierują się troską o zdrowie psychiczne młodzieży. Wierzą również, że rozmowa na temat emocji, stresu czy depresji nie powinna być tematem tabu. Chcą stworzyć bezpieczną przestrzeń dla młodych ludzi, tak aby mieli gdzie szukać wsparcia, zdobywać wiedzę oraz poczuć się zrozumiani.

Do podjęcia tego tematu skłonił ich rosnący procent problemów związanych ze zdrowiem psychicznym w społeczeństwie oraz brak wystarczających, dostępnych i zrozumiałych zasobów edukacyjnych w tym obszarze. Uważają, że zdrowie psychiczne, zwłaszcza wśród młodzieży, często bywa pomijane lub bagatelizowane, co może prowadzić do poważniejszych problemów w dorosłym życiu.

Misja projektu jest jasna – twórcy chcą budować świadomość społeczną wokół zdrowia psychicznego i rozwijać umiejętności niezbędne do skutecznego radzenia sobie z wyzwaniami życiowymi. Wierzą, że każdy zasługuje na dostęp do informacji i narzędzi, które pomogą mu dbać o swoje zdrowie psychiczne.

Twórcy "Na Fali Myśli" uważają, że aby skutecznie propagować kwestie zdrowia psychicznego, kluczowe jest otwarte mówienie o tym temacie. Podkreślają, że ważną rolę pełnią media społecznościowe. Dzięki temu treści edukacyjne docierają do szerokiego grona odbiorców.

Potrzebujesz wsparcia? Zadzwoń pod te numery

Telefon Zaufania Dla Dzieci I Młodzieży: 116 111

Telefon Alarmowy W Przypadku Zagrożenia Życia: 112

Jeśli doświadczasz przemocy w rodzinie: 800 120 002

Więcej informacji znajdziesz tu: https://nafalimysli.pl/

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

1260 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39