Moje podróże-małe i duże. Powrót do krainy dzieciństwa

2010.10.25 00:00
Ponad 400 prac z ponad 100 szkół z całego województwa podlaskiego napłynęło na pierwszą edycję konkursu "Moje podróże-małe i duże".
Moje podróże-małe i duże. Powrót do krainy dzieciństwa
Fot: Anna Dycha
Laureaci podczas finału w Teatrze Arkadia

- Jesteśmy pod wrażeniem, że tyle osób wzięło udział w konkursie - przyznała Małgorzata Pietuch, kierownik Biura PKS Podróże, organizatora imprezy. - Dzięki niemu przenieśliśmy się do krainy dzieciństwa.

Konkurs był adresowany do przedszkolaków i uczniów klas I-III, a zadanie uczestników polegało na przygotowaniu prac plastycznych z wizerunkiem wymarzonego autobusu.

W poniedziałek, 25 października mali laureaci wraz z rodzicami i opiekunami wzięli udział w wielkim finale w Teatrze Arkadia (budynek dawnego kina Syrena). Autorzy nagrodzonych prac otrzymali m.in. książki, karnety na kurs tańca, językowy, jeździecki czy bilety do kina i teatru. Jedną z nagród było też umieszczenie zwycięskiej pracy na autobusie PKS Białystok. Komisja zdecydowała, że autokar ozdobią rysunki laureatek dwóch pierwszych miejsc - Kasi Saczko z Przedszkola Samorządowego nr 64 i Zosi Kondraciuk ze Szkoły Podstawowej nr 16. Kolorowym autobusem dzieci jeszcze w tym tygodniu wybiorą się na wycieczkę do Twierdzy Osowiec i Biebrzańskiego Parku Narodowego. Ponadto 211 nagrodzonych i wyróżnionych prac zostanie zaprezentowanych w małej galerii na dworcu PKS.

W Teatrze Arkadia dzieci mogły też obejrzeć spektakl "Brzydkie Kaczątko" w wersji anglojęzycznej.

Portal BiałystokOnline.pl patronował konkursowi.

andy

Polecamy
Yves Rocher
Yves Rocherul. Hetmańska 16 lok. 24/25 (C.H. Auchan)
15-727 Białystok
rocher.business.site

Więcej informacji
1393 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39