Motocykl typu chopper i kwestujące łaziki. W styczniu Finał WOŚP

2014.12.20 00:00
Orkiestra zagra również w Białymstoku. Wielki Finał już 11 stycznia 2015 roku. Jak w poprzednim roku, nie zabraknie dużego koncertu na Rynku Kościuszki i oryginalnych przedmiotów na licytacji.
Motocykl typu chopper i kwestujące łaziki. W styczniu Finał WOŚP
Fot: Maciej Berger
Wylicytować będzie można motocykl typu chopper

"Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów" - tak brzmi hasło 23 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorem białostockiego Finału jest Fundacja Towarzystwo Ulepszania Świata, a głównym partnerem - tak jak w ubiegłym roku - będzie Politechnika Białostocka. Zostało podpisane porozumienie w tej sprawie. Poza wsparciem finansowym i lokalowym (w Akademiku Gamma mieści się siedziba sztabu), uczelnia przekazała też na aukcję niezwykły pojazd.

"Odjazdowa" licytacja

W tym roku na aukcji pojawi się motocykl typu chopper. To praca dyplomowa studentów studiów zaocznych na Wydziale Mechanicznym: Marcina Błahuszewskiego, Justyna Bujwickiego oraz Marcina Lisowskiego. Promotorem pracy był dr hab. inż. Roman Kaczyński. Motocykl ma silnik Kawasaki o pojemności 1100 centymetrów sześciennych. Niektóre części motocykla są oryginalne, ale np. układ kierowniczy i konstrukcję ramy studenci zaprojektowali i wykonali samodzielnie.

Wolontariusze poszukiwani

Sztab zaprasza osoby, które chciałyby zostać wolontariuszami i pomóc w organizacji Finału Orkiestry. Wystarczy wejść na stronę www.wosp.bialystok.pl i wypełnić formularz. Osoby, które do dnia finału nie ukończą 18. roku życia, będą zobowiązane dostarczyć ankietę z podpisem opiekuna. Wolontariusze poniżej 16 lat kwestują z opiekunem. Ważne, by zgłoszenie wysłać jak najszybciej, rejestracja potrwa do 27 grudnia. Mile widziane są także wszystkie osoby, które chcą pomóc w sztabie.

Duży koncert na rynku

Finał WOŚP nie może obejść się bez dużego koncertu na Rynku Kościuszki. Kwestować będą tam m.in. bolidy i łaziki marsjańskie. Nie zabraknie też imprez towarzyszących - od kulturalnych po sportowe - m.in. meczu hokejowego, maratonu zumby, gry w paintball, zwiedzania muzeów, pokazów filmowych czy warsztatów witariańskich. Wciąż można zgłaszać swoje propozycje. Sztab czeka także na ciekawe przedmioty do zlicytowania.

Portal BiałystokOnline patronuje 23. Finałowi WOŚP w Białymstoku.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1109 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39