Można już składać projekty w kolejnym Budżecie Obywatelskim

2019.04.10 11:12
Mieszkańcy Białegostoku po raz siódmy mogą zgłaszać projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego. Już od środy rozpoczyna się etap składania wniosków. Czas na zgłoszenie projektów potrwa do 10 maja.
Można już składać projekty w kolejnym Budżecie Obywatelskim
Fot: UM Białystok

Tym razem 12 mln zł

Przed mieszkańcami Białegostoku kolejna odsłona Budżetu Obywatelskiego. Na tegoroczną edycję miasto przygotowało 12 mln zł. O przeznaczeniu tej kwoty zdecydują białostoczanie, zgłaszając projekty, a następnie oddając na nie swoje głosy.

W ramach białostockiego BO 2020 można zgłaszać projekty ogólnomiejskie (na ich realizację przeznaczono 4 mln zł) i osiedlowe (8 mln zł). W siódmej edycji Budżetu Obywatelskiego nie ma oddzielnej puli pieniędzy przeznaczonej na projekty oświatowe oraz zielonego budżetu. Natomiast tego typu propozycje mogę wpisywać się w kategorię projektów osiedlowych lub ogólnomiejskich. Głosowanie mieszkańców na poszczególne propozycje zaplanowane jest na okres od 1 do 15 października. Wyniki mamy poznać do końca października.

– Zachęcam mieszkańców do zgłaszania pomysłów, które wzbogacą i uatrakcyjnią Białystok. Dzięki zaangażowaniu białostoczan w Budżet Obywatelski już teraz zrealizowanych zostało wiele ciekawych projektów – mówi Przemysław Tuchliński, zastępca prezydenta Białegostoku.

Co potrzebne do złożenia wniosku

Wnioski należy składać na formularzach zgłoszeniowych. Każdą propozycję będzie musiało poprzeć 2 mieszkańców Białegostoku (tu zmiana: do tej pory trzeba było zebrać 20 podpisów). Każdy będzie mógł złożyć i poprzeć dowolną liczbę projektów. Jeśli pomysłodawcą jest osoba małoletnia, do formularza zgłoszeniowego należy dołączyć zgodę opiekuna prawnego.

Formularze zgłoszeniowe będą dostępne od środy (10 kwietnia) w:
- Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku przy ul. Słonimskiej 1,
- Departamencie Obsługi Mieszkańców przy ul. Branickiego 3/5,
- Centrum Aktywności Społecznej przy ul. św. Rocha 3.
Formularz będzie można również pobrać ze strony www.cas.bialystok.pl.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy i załączniki można złożyć w formie papierowej – w Kancelarii Ogólnej UM lub w CAS, albo wysłać skan na adres e-mail: budzetobywatelski@um.bialystok.pl.

Pomoc w wypełnieniu wniosku można uzyskać w Centrum Aktywności Społecznej. Odbędą się tu też maratony pisania wniosków: 11, 16 i 25 kwietnia oraz 7 maja (w godz. 12.00-20.00).

W ciągu sześciu lat istnienia Budżetu Obywatelskiego w Białymstoku mieszkańcy złożyli 775 projektów, a 153 z nich trafiły do realizacji. Na projekty miasto przeznaczyło ponad 66 mln zł.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

Polecamy
A.G. Jubiler
A.G. Jubilerul. Bohaterów Monte Cassino 3 lok. U1/U2
15-873 Białystok
www.sklep-jubiler.pl

Więcej informacji
1727 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39