Multimedialne połączenie Białegostoku z Wilnem. Pomost Up2D8!

2011.09.09 00:00
Chcesz być jutro w Wilnie? Przyjdź na Rynek Kościuszki! Choć nie odkryto na nim magicznego przejścia łączącego oba miasta, to zbudowano Pomost Multimedialny. Impreza typu "2 w 1" to pomysł przedbiegowej promocji Bialystok Up To Date Festival.
Multimedialne połączenie Białegostoku z Wilnem. Pomost Up2D8!
Fot: materiały organizatora

Uczestniczenie w dwóch wydarzeniach jednocześnie, w miastach oddalonych od siebie o 300 km będzie możliwe, dzięki transmisjom na żywo przez łącze satelitarne z Białegostoku do Wilna i z Wilna do Białegostoku.

- Elektronika, awangarda, hip-hop i teatr wysyłamy na Litwę, by szerzyć ideę Up To Date. Mało tego, delegujemy podlaskie towary eksportowe w postaci Edemskiego i Rady Puchaczy do Wilna, gdzie wystąpią przed bliźniaczym telebimem i soundsystemem przy jednej z najruchliwszych ulic Wilna. Co więcej, prześlemy sygnał audio-video z koncertów odbywających się w ramach Vilnius Capital Days prosto do Białegostoku. Będziemy mieli szansę nie tylko cieszyć się wymianą kulturalną, ale również zwykłą, międzyludzką interakcją w tak niezwykłej formie - mówi Michał Auricom Kowalczuk, rzecznik prasowy Bialystok Up To Date Festival.

W Białymstoku wystąpią reprezentanci podlaskiej sceny artystycznej: Teatr Kolegtyw ze spektaklem "Drzwi Zamknięte", Liquid Molly Live vs Pan Dudziński - podlaski dubstep vs. dedykowany visual, DJ Shum oraz goście specjalni z Litwy - Discc Orchestra w składzie: Jonas Jurkunas, Vytautas V. Jurgutis, Martynas Bialobzezkis, Antanas Jasenka, + visual: Dziugas Katinas, czyli litweskie podejście do muzycznej awangardy.

Natomiast na żywo z Wilna będą występować: Vilnius Capital Days - miks jazzu, funku i hip-hopu, Edemski live! - z kosmiczno-przestrzennym elektro i Rada Puchaczy z bębnowym i ogniowym show.

Co więcej, projekt Pomostu Mulitmedialnego zajął pierwsze miejsce w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie "Euroregion Niemen" i otrzymał wsparcie z "Funduszu Wsparcia Inicjatyw Lokalnych, Międzyregionalnych i Transgranicznych w Euroregionie Niemen". Współorganizatorem projektu jest Miasto Białystok, a głównymi organizatorami Pogotowie Kulturalno-Społeczne i Fabryka Bestsellerów.

Impreza odbędzie się 10 września, w sobotę od godziny 14-15 do 21-22 w zależności jak przebiegać będą wydarzenia po drugiej stronie pomostu multimedialnego.

Zobacz także: Znamy wszystkich artystów Bialystok Up To Date Festival

MAG

1455 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39