Musical "Błękitny Zamek"

dodane dnia: 2024-04-05 przez: Dali01
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
Musical "Błękitny Zamek"
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy:
2024-04-27 - 2024-04-28
Organizatorzy zapraszają na musical "Błękitny Zamek".

"Błękitny Zamek" to musical w II aktach Romana Czubatego do libretta Krystyny Śląskiej i Barbary Wachowicz w wykonaniu studentów białostockiej filii UMFC Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego, Edukacji Muzycznej i Wokalistyki.

Reżyseria, scenografia, kostiumy i choreografia - BEATA REDO-DOBBER

Wykształcona muzycznie aktorka, reżyser, pedagog, choreograf. Absolwentka krakowskiej PWST. Od debiutu na pierwszym roku studiów - wiele lat - aktorka Starego Teatru w Krakowie. Ukończyła dwa kierunki zarządzania na podyplomowych studiach w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego. Grala i reżyserowała także za granica. Jej debiut reżyserski to "Stara panna i złodziej" oraz "Telefon" Gian Carlo Menottiego w Operze Norymberskiej za dyrekcji Christiana Thiellemanna. Współpracowała z najwybitniejszymi reżyserami operowymi świata m.in. Harrym Kupferem, Robertem Wilsonem, Gilbertem Deflo, Davidem Aldenem, Achimem Freyerem czy Davidem Pountneyem. Od wielu lat związana jest z Teatrem Wielkim - Operą Narodową w Warszawie gdzie pracowała m. in. z Mariuszem Trelinskim, Andrzejem Żuławskim, Krzysztofem Warlikowskim czy Lechem Majewskim. Dla Opery Narodowej w Warszawie wyreżyserowała spektakl , "W Krainie Czarodziejskiego Fletu" wg. W.A. Mozara. W Operze Poznańskiej stworzyła operę z udziałem dzieci i solistów, "Brundibar". Przygotowała młodzież akademicką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie do spektaklu "Sen Nocy Letniej" Brittena /Opera Narodowa/ i "Napój Miłosny" Donizettiego/Warszawska Opera Kameralna/. Kilka roczników studentów Łódzkiej Akademii Muzycznej pracowało z nią nad musicalem operowym Włodzimierza Korda "Łódź Story". Tam także powstał spektakl studencki "Wesołych kumoszek z Windsoru" zrealizowany w Teatrze Wielkim . Współpracowała ze słyną grupa twórców La Fura del Baus ,dla której wyreżyserowała i przygotowała choreografię m.in. do "Turandot" Pucciniego wystawionej w monachijskiej Staatsoper pod batuta Zubina Mehty. W reżyserowanych przez siebie spektaklach tworzy poza reżyserią - scenografię ,projekty kostiumów ,choreografię oraz projekcje multimedialne. Jej przestawienie "Cesarz Atlantydy lub Odmowa Śmierci" Wiktora Ullmanna, który powstał w Operze Krakowskiej-wygrało konkurs i festiwal "Armel" w Szeged / Węgry 2011/. "Carmen" G. Bizeta zrealizowała w Operze w Białymstoku. W 2017 roku z Operą Wrocławską wystawiła w Hali Stulecia "Fausta" Gounoda, która to produkcja została w obecnym roku z sukcesem przeniesiona do gmachu opery. Tamże od 2017r. grany jest Jej spektakl "W krainie zaczarowanego fletu" na podstawie słynnej opery Mozarta.

Kierownictwo muzyczne, dyrygent - KAZIMIERZ DĄBROWSKI
Zespół Muzyczny - MARCINA NAGNAJEWICZA


Obsada:
JOANNA - Karolina Kolińska, Natalia Słowikowska
EDWARD - Łukasz Walczak (AM Łódź), Michał Tokajuk
TEKLA - Kamila Łapińska, Dorota Rosłaniec
IZABELA - Agnieszka Aramowicz, Aleksandra Golombek
OLIWIA - Agnieszka Aramowicz, Gabriela Trochimiak
GEORGINIA - Gabriela Celińska, Hanna Korzuch
BENIAMIN - Grzegorz Ciulkin, Michał Orzołek
ABEL - Grzegorz Ciulkin, Jan Woźniak
PANI REDFERN - Kamila Łapińska, Dorota Rosłaniec
PARSIVAL - Andrzej Michałowski, Jakub Pawłowski
LISTONOSZKA - Hanna Korzuch, Wiktoria Naumowicz
CHŁOPAK I - Krystian Leszczyński, Bogdan Walesiuk
CHŁOPAK II - Jan Woźniak, Andrzej Michałowski
CHŁOPAK III - Bartosz Czochański, Michał Tokajuk
DOKTOR TRENT - Krystian Leszczyński, Michał Orzołek

Kierownik projektu artystycznego: dr hab. Katarzyna Makal-Żmuda, prof. UMFC
Koordynator projektu artystycznego: prof. dr hab. Adam Zdunikowski

Treść przedstawienia dotyczy perypetii miłosnych głównej bohaterki, sieroty, wychowującej się w rodzinie szkockich emigrantów snobujących się rzekomych pochodzeniem z królewskiego rodu Stuartów, na zasadzie znanego literackiego "Kopciuszka". Miejscem akcji jest Kanada. Główna bohaterka jest ponadto chora śmiertelnie na serce, a przez zatapianie się w lekturze książek autorstwa Johna Fostera, często fantazjuje na temat innej rzeczywistości umiejscowionej w Błękitnym Zamku, gdzie odnajduje spokój i miłość. Niekomfortową sytuację bohaterki pogarszają ciągłe przytyki rodziny dotyczące braku jej zamążpójścia, których intensywność zmusza ją do opuszczenia domu wujostwa. Joanna wyprowadza się na wieś gdzie pomaga prowadzić gospodarstwo owdowiałemu Zdunowi, który ponadto stracił ukochaną wnuczkę. Tam poznaje sąsiada, Eddiego, młodzieńca o, jak się później okazuje, niesłusznie niezbyt dobrej reputacji i szybko się w nim zakochuje. Okazuje się jednak, że młodzieniec skrywa niejedną tajemnicę. Ostatecznie, po wielu zaskakujących zwrotach akcji ukochany Joanny okazuje się dziedzicem olbrzymiej fortuny i autorem czytanych przez Joannę powieści. Zostaje zaakceptowany, mimo wcześniejszych licznych uprzedzeń, przez rodzinę Joanny, a choroba ostatniej okazuje się pomyłką medyczną. Całość kończy się happyendem a bohaterowie wyruszają w magiczną podróż do krainy marzeń - Błękitnego Zamku.

Wstęp za okazaniem zaproszeń oraz bezpłatnych biletów wejściowych (wejściówki do odbioru w hali UMFC Filii w Białymstoku, budynek A, ul. Kawaleryjska 5, w terminie od 20.04.2024 w godz. 10:00-13:00 do wyczerpania). Ilość miejsc ograniczona.

Musical zostanie zaprezentowany 27 kwietnia 2024r. (sobota) o godz. 18:00, a także 28 kwietnia 2024r. (niedziela) o godz. 14:00 w Sali Koncertowej ZSM, przy ul. Podleśnej 2.
Miejsce imprezy
ul. Kawaleryjska 5
15-324 Białystok

931 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39