Muzyczny kalejdoskop Samokhin Band

2009.11.16 00:00
Nową płytę "Habibi" promował w piątek, 13 listopada, w Spodkach łódzko-rosyjsko-armeński zespół Samokhin Band grający jazz z elementami wschodniej muzyki folkowej.

Grupa znana jest z energetycznych koncertów. Wybuchowa mieszanka muzyki bałkańskiej, żydowskiej, rosyjskiej, funku, rock'n'rolla i jazzu potrafi porwać do tańca każdego. Tak było przed rokiem, kiedy dali żywiołowy koncert w Spodkach. Tym razem publiczność w czasie bisów również wstała z miejsc i rzuciła się w wir tańca.

Samokhin Band to niezła muzyczna kompania. Na scenie pojawiło się dziewięć osób: trzy w sekcji dętej (trąbka, puzon, saksofon), kontrabasista, gitarzysta, klawiszowiec, perkusista, pan od przeszkadzajek i conga oraz wokalista Pavel Samokhin dysponujący niezwykłą, głęboką barwą głosu. Dodatkowo robił duży show: tańczył, przebierał się, chwytał za trąbkę, gawędził z publicznością. A gdy zagrali, ciężko było usiedzieć w miejscu.

- Teraz będzie kompozycja "Cyrk" z elementami muzyki Bregovića i żydowskiej - zapowiedział kolejny utwór wokalista. - Nawiązuje do piosenki Włodzimierza Wysockiego "Skałałaska". Ona jest jednak smutna, a my gramy na wesoło.

Mieszanką broadwayowskiego swingu i wschodnich brzmień zaatakował kolejny utwór "Alcatraz". Zaprezentowali też kompozycję, która powstała dwa tygodnie temu i nie weszła na krążek "Habibi". Dalej były m.in. energetyczne, skoczne "Moja tabletka", "Cmentarnik", "Pełne kieszenie zielonej trawy". Wokalista podskakiwał na scenie, klawiszowiec zachęcał do klaskania. Nastrojowo zrobiło się przy skomponowanej specjalnie na Festiwal Muzyki Radzieckiej w Zielonej Górze piosence o rosyjskich emigrantach.

Nie mogło zabraknąć gry w rosyjską ruletkę. Na trzech uczestników, którzy skosztowali wódki, spirytusu i wody czekały płyty zespołu.

Podczas bisów ludzi rozgrzała m.in. "Anka miłość Ty moja". Już żadna z osób nie siedziała, tylko podrygiwała w rytm wybuchowej muzycznej mieszanki.

Występowi Samokhin Band patronował portal BiałystokOnline.pl.

andy

1487 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39