Muzyka i Słowo. Sentymentalny wieczór z Piosenkami Starszych Panów

2012.03.02 00:00
"Bo we mnie jest seks", "Już kąpiesz się nie dla mnie" czy "No co ja ci zrobiłem" - m.in. tych piosenek Kabaretu Starszych Panów można było wczoraj posłuchać w sali Forum. Brawurowo wykonali je Magda Umer, Piotr Machalica i Maciej Stuhr.
Muzyka i Słowo. Sentymentalny wieczór z Piosenkami Starszych Panów
Fot: Michał Kardasz
Piosenki Kabaretu Starszych Panów śpiewał m.in. Maciej Stuhr

Program pt. "Piosenki Starszych Panów - Zimy Żal" to fragmenty z niezapomnianego przedstawienia z 1989 r., według scenariusza i w reżyserii Magdy Umer, które miało swoją premierę podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Wziął w nim udział sam Mistrz Jeremi Przybora, a towarzyszyło mu grono wspaniałych artystów. Twórcom przedstawienia żal było zostawiać znakomite piosenki i dlatego Magda Umer zaproponowała skróconą wersję przedstawienia. Do udziału w niej zaprosiła Piotra Machalicę, Zbigniewa Zamachowskiego (potem Macieja Stuhra) i muzyków. Spotkali się z entuzjastycznym przyjęciem publiki. Tak też było w Białymstoku. Sentymentalnie, wzruszająco, z wyszukanym humorem. Sala Forum pękała w szwach.

Organizatorem koncertu był Białostocki Ośrodek Kultury. Odbył się on w ramach cyklu "Muzyka i Słowo". Dziś w sali Forum wystąpi Renata Przemyk. Patronujemy obu wydarzeniom.

Obejrzyj fotoreportaż.

andy

720 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39