Muzyka Łączy: BajkoBach

dodane dnia: 2024-02-19 przez: Dali01
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
Muzyka Łączy: BajkoBach
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2024-03-10
Organizatorzy zapraszają na Muzyka Łączy: BajkoBach - interaktywny koncert familijny.

BajkoBach to muzyczna przygoda dla całej rodziny. Bajkowa opowieść o Janku, który ponad wszystko kochał muzykę i grę na fujarce stanowi kanwę interaktywnego koncertu pełnego muzyki, a tym razem będzie ona autorstwa Jana Sebastiana Bacha w aranżacjach artystów grupy Muzyka Łączy. Poznamy przy okazji kilka ciekawostek z życia kompozytora, dowiemy się, jakie niespotykane dźwięki można wyczarować na klarnecie. Wspólnie stworzymy wielką orkiestrę.

Koncerty Rodzinne w duchu idei "Klasyka Dzieciom" to połączenie opowieści i muzyki klasycznej. Podczas koncertu artyści i animatorzy zachęcają całe rodziny do aktywnego przeżywania muzyki, poprzez wspólne śpiewanie, ruszanie się i granie na instrumentach, a w finale wydarzenia powstaje nawet wspólna orkiestra! Tym razem program edukacyjnego koncertu powstał w oparciu o twórczość klasyka – Jana Sebastiana Bacha, a BajkoBach idealnie połączy edukację przez bajkę i jednocześnie muzykę klasyczną w przystępnej, atrakcyjnej i przystosowanej do odbiorców formie.

BajkoBach grupy Muzyka Łączy przeznaczony jest dla dzieci w wieku 4-10 lat, ale zapraszamy także młodszych uczestników, którzy świetnie odnajdą się w tej muzycznej atmosferze, w której twórcy dbają o łatwo przyswajalną powtarzalność motywów, interakcję i wprowadzają atrakcyjnie w świat muzyki klasycznej. Dzieci w wieku 0-1 możecie zabrać nieodpłatnie.


Zespół artystyczny projektu MUZYKA ŁĄCZY tworzą:

Eva Piłat
- urodziła się w Caracas w Wenezueli, gdzie ukończyła szkołę muzyczną II stopnia. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Pianistka, akompaniatorka, muzykoterapeutka, pedagog muzyczny, autorka słuchowisk muzycznych dla dzieci. Koncertuje w różnych salach w kraju i za granicą jako solistka i w zespołach muzyki kameralnej. Jest założycielką Evana Studio prowadzącego działalność pedagogiczną i muzykoterapeutyczną. Od 2013 roku prowadzi interaktywne muzyczne wydarzenia (koncerty i warsztaty) dla dzieci i dorosłych tworząc grupę MUZYKA ŁĄCZY .

Anna Martyniuk-Tofiluk – pianistka, aranżerka, autorka słuchowisk i książek muzycznych dla dzieci. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F .Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Koncertuje w różnych salach w kraju i za granicą. Bierze udział w wielu projektach muzycznych, związanych nie tylko z muzyką klasyczną. Od 2013 roku prowadzi interaktywne muzyczne wydarzenia (koncerty i warsztaty) dla dzieci i dorosłych tworząc grupę MUZYKA ŁĄCZY.

Gościnnie w koncercie zagra Krzysztof Galbarczyk - klarnet.

Krzysztof Galbraczyk
- utalentowany klarnecista, absolwent PSM I st. im. K. Kurpińskiego oraz w ZPOSM nr 3 im. G. Bacewicz w Warszawie. Jest studentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie klarnetu prof. dr hab. Mirosława Pokrzywińskiego. Studiował również na Royal Danish Academy of Music w Kopenhadze u prof. Johna Krusego w ramach programu Erasmus+. W 2022 roku otrzymał Stypendium Rektora UMFC za najwyższe wyniki. Krzysztof jest laureatem nagród z najwyższych stopni podium, a także wyróżnień oraz nagród specjalnych na wielu ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursach muzycznych i festiwalach takich jak: Festiwal Klarnetowy w Piotrkowie Trybunalskim, Międzynarodowy Festiwal Klarnetowy w Szczecinie, Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych w Warszawie, OPUS 2021 oraz Ogólnopolski Konkurs Muzyczny CEA, gdzie występował jako solista oraz kameralista. Uczestniczył również w kursach mistrzowskich oraz w licznych warsztatach. Jako muzyk orkiestrowy (nierzadko wykonujący zarówno partie klarnetu basowego) koncertował pod batutą dyrygentów takich jak Marek Wroniszewski, Rafał Janiak, Tomasz Bugaj, Gabrielle Teychenne, Natalya Ponomarchuk, Christoph Gedschold, Adrian Varela w m. in. Filharmonii Narodowej, Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, Studiu Koncertowym S1, na Choriner Musiksommer Festival w Niemczech oraz w Sali Koncertowej byłej siedziby Duńskiego Radia, gdzie wraz z Copenhagen Philharmonic w listopadzie 2022 roku wykonał "Święto Wiosny" I. Strawińskiego. Krzysztof był również pierwszym klarnecistą Polskiej Orkiestry Młodzieżowej LYO w 2019 roku, a w 2023 roku został przyjęty do Akademii Orkiestry Sinfonia Varsovia.

Start o godz. 11:30.

912 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39