Na obwodnicy Zambrowa nastała światłość. Po ponad 6 latach

2019.02.12 16:30
Obwodnica Zambrowa jest już oświetlona. Nowe lampy rozjaśniają drogę kierowcom od minionego weekendu.
Na obwodnicy Zambrowa nastała światłość. Po ponad 6 latach
Fot: GDDKiA

Obwodnica Zambrowa i Wiśniewa została wybudowana w latach 2009-2012, niestety bez oświetlenia węzłów Zambrów Zachód i Zambrów Wschód. Przeprowadzony cztery lata później audyt bezpieczeństwa ruchu drogowego wykazał, że: "brak oświetlenia wpływa na pogorszenie czytelności węzłów i miejsc podwyższonego ryzyka (rozdzielenia kierunków ruchu) oraz widoczności w różnych warunkach atmosferycznych odcinków węzłowych".
 
W 2017 roku GDDKiA podjęła decyzję o budowie oświetlenia na obu węzłach i po rozstrzygnięciu przetargu na początku bieżącego roku udało się podpisać umowę z wykonawcą na zaprojektowanie i budowę oświetlenia. Zadania podjęło się konsorcjum 2 firm - Przedsiębiorstwa Handlowo–Usługowego ANNA Sp.j. oraz Białostockiego Przedsiębiorstwa Instalacji Elektrycznych Sp. z o.o. Lampy oświetleniowe rozbłysły w miniony weekend na obu węzłach obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa. Instalacja powstała pod koniec ubiegłego roku.
 
Za 4,3 mln zł wykonawca postawił słupy i zamontował 406 sztuk opraw ledowych, z tego na węźle Zambrów Zachód 274, a na węźle Zambrów Wschód – 132.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

857 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39