Na ratunek Hubertowi. Czasu jest coraz mniej

2024.01.21 08:57
Zaledwie dwuletni Hubert z Supraśla walczy z siatkówczakiem. Chłopiec potrzebuje kosztownej terapii w Stanach Zjednoczonych. Musi jednak nazbierać pieniądze jak najszybciej.
Na ratunek Hubertowi. Czasu jest coraz mniej
Fot: Rodzina

Ta informacja zmieniła życie Hubercika i całej rodziny

- Nic wcześniej nie zauważyłam. Nie było żadnych objawów. Pewnego dnia w oczku Huberta pojawił się dziwny odblask. To bardzo mnie zaniepokoiło. Zabrałam synka na wizytę okulistyczną. Po paru minutach czułam i widziałam po twarzy pani doktor, że jest przerażona… Usłyszałam od niej: “Nie wiem, co powiedzieć… Hubercik ma 2-centymetrowego guza – guza wielkości jego oczka - mówi mama dwuletniego Huberta Heckela, mieszkańca Supraśla.

Od tego momentu spokojne życie całkowicie się zmieniło, a świat się załamał. Mama Hubercika poczuła, jak zalewa ją ogromny lęk, rozgoryczenie. Dzień diagnozy - 6 listopada - już na zawsze będzie w historii tej rodziny czarną kartą.

Dalsze badania nie pozostawiły złudzeń. To siatkówczak - złośliwy nowotwór oka kategorii E. Najgorszy, dający nikłe szanse na zachowanie chorego oczka, a do tego bardzo trudny do pokonania. Nowotwór grozi przerzutami do mózgu, kości czaszki i wątroby.

Lekarze twierdzą, że chemioterapia niewiele już zmieni

- Nie potrafię opisać słowami, co czułam, co wciąż czuję… Płaczę, nie kryje łez. Próbuję się z tym wszystkim pogodzić, zrozumieć, dlaczego spotkało to akurat mojego synka? Nie potrafię… Nie mogę znaleźć odpowiedzi… Ale wciąż powtarzam, że muszę mieć siłę, by zawalczyć o synka. Przecież nadzieja umiera ostatnia - dodaje mama dwuletniego mieszkańca Supraśla.

Obecnie wdrażane jest leczenie - Hubercik przyjmuje chemioterapię, ale zdaniem lekarzy zbyt wiele ona już nie zmieni. Choroba jest bardzo zaawansowana. Szanse na zachowania oka i uratowanie wzroku leczeniem w kraju są naprawdę niewielkie.

Nadzieję daje wyjazd do Nowego Jorku

Sytuacja nie pozostawiła rodzinie wyboru, mama chłopca zaczęła szukać pomocy na całym świecie. Okazało się, że jest nadzieja.

- Jeśli w ciągu najbliższych 3 tygodni, Hubert rozpocznie leczenie w Nowym Jorku, mamy szansę zachować oczko! Mamy szansę ocalić jego życie. To jedyna klinika na świecie, która będzie nam w stanie pomóc. Niestety, za kilkumiesięczną terapię musimy zapłacić około 1.5 miliona złotych - tłumaczy pani Joanna Heckel.

Czasu jest niewiele, ale mobilizacja ludzi dobrej woli ogromna - aktualnie zebrano już ponad 66% potrzebnych środków. Każdy może pomóc Hubertowi.

Więcej informacji: KRYTYCZNIE PILNE: Mamy 2 tygodnie, by uzbierać kwotę i ocalić Hubcia❗️Pomóż❗️

Monika Zysk
24@bialystokonline.pl

1263 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39