Na stadionie pojawią się znakomici sportowcy. Białystok będzie miejscem nowych zawodów

2024.01.22 14:15
W ostatni weekend wakacji, na stadionie lekkoatletycznym przy ul. 11 Listopada, dojdzie do skutku Mityng Ambasadorów Białostockiego Sportu. W akcji zobaczymy m.in. aktualnego mistrza olimpijskiego - Wojciecha Nowickiego.
Na stadionie pojawią się znakomici sportowcy. Białystok będzie miejscem nowych zawodów
Fot: Dawid Gromadzki/UM Białystok

3 tygodnie po zakończeniu igrzysk olimpijskich w Paryżu w stolicy Podlasia po raz pierwszy w historii zorganizowany zostanie Mityng Ambasadorów Białostockiego Sportu. Zawody będą znakomitą okazją, by czołowi sportowcy KS-u Podlasie mogli zaprezentować się przed własną publicznością.

- Podlasie stoi lekkoatletyką, Białystok stoi lekkoatletyką. Mogliśmy się o tym przekonać podczas ogłaszania wyników na najlepszego sportowca roku. W "10" mamy dwóch przedstawicieli naszego regionu. 30 sierpnia na mityngu lekkoatletycznym na stadionie zwierzynieckim będziemy mogli zobaczyć Wojciecha Nowickiego, Natalię Kaczmarek, ale też ujrzymy takich zawodników jak Marlena Gola czy Damian Czykier, czyli naszych najlepszych sportowców - mówi Tadeusz Truskolaski, prezydent stolicy Podlasia.

Pojawienie się nowego mityngu oznacza, że w 2024 r. w Białymstoku dojdą do skutku aż dwie duże lekkoatletyczne imprezy. Stałe miejsce w kalendarzu ma też przecież Mityng Gwiazd odbywający się na Rynku Kościuszki.

- W końcu Wojciech Nowicki czy Natalia Kaczmarek, czyli siła polskiej lekkoatletyki i największe nadzieje olimpijskie, będą mogli zaprezentować się przed białostocką publicznością. 2 godziny popołudnia w ostatni weekend wakacji. Myślę, że fantastycznie będzie pożegnać te wakacje na sportowo. Liczymy na to, że kibice zapełnią stadion, ale Mityng Gwiazd co roku pokazuje, że kibice tutaj są niesamowici - oznajmia Marcin Rosengarten, organizator mityngu.

Nowe zawody to doskonała szansa, by po długiej przerwie w akcji zobaczyć mistrza olimpijskiego w rzucie młotem, który ostatni raz na swoim terenie mógł się pokazać w 2017 r. podczas lekkoatletycznych mistrzostw Polski.

- Bardzo się cieszę, że taki mityng odbędzie się u nas w Białymstoku. Z wielką przyjemnością wystąpię przed własną publicznością. Od 7 lat marzyłem o tym, by wrócić tutaj na stadion i pokazać się z jak najlepszej strony - mówi Wojciech Nowicki.

Wstęp na imprezę ma być wolny.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1209 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39