Na UwB będą rozmawiać o przestępczości internetowej. Wstęp jest wolny

2017.03.15 14:27
Na Wydziale Prawa UwB odbędzie się konferencja poświęcona przestępczości internetowej. Poruszonych zostanie wiele tematów, które w dzisiejszych czasach dotyczą większości z nas.
Na UwB będą rozmawiać o przestępczości internetowej. Wstęp jest wolny
Fot: pixabay.com

Postęp techniczny przyspiesza, zwiększa się wpływ technologii na nasze życie. Wykreowana została nowa przestrzeń, w której mogą działać przestępcy. Zamieszczamy coraz więcej danych w tzw. wirtualnych dyskach, często robimy zakupy poprzez Internet. Stanowi to udogodnienie, ale niesie też nowe wyzwania i wiąże się z niebezpieczeństwem. Dlatego też Koło Naukowe Prawa Karnego i Kryminologii UwB zaprasza wszystkich zainteresowanych na wspólną dyskusję na temat rozwijającej się "przestępczości internetowej". Chodzi o obalenie mitów, ale także wskazanie zagrożeń. Wszystko to w ramach Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pod hasłem "Internet jako miejsce popełniania przestępstw".

Wydarzenie odbywać się będzie w czwartek (16.03) na Wydziale Prawa UwB. Przez cały dzień wystąpi wiele osób, które poruszą różnorodne tematy skupione wokół przestępczości internetowej. Zaplanowano wystąpienia takie jak m.in.: "Uzyskiwanie oraz wykorzystywanie danych retencyjnych przez policję w aspekcie zwalczania przestępczości w Internecie", "Seks pokazy online – potencjalne zagrożenia kryminalne", "Uzależnienie od Internetu – nowa forma patologii społecznej", "Przestępczość w Internecie – jak się zabezpieczyć", "Zniesławienie i znieważenie w Internecie – zagadnienia karnomaterialne i karnoprocesowe" czy "Cyberprzestępczość jako jeden z determinantów aktu samobójczego".

Wstęp jest wolny, każdy może przyjść, posłuchać wystąpień i włączyć się do dyskusji.

BiałystokOnline patronuje wydarzeniu.

Poznaj szczegóły: Konferencja "Internet jako miejsce popełniania przestępstw"

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

1068 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39