Na UwB przez 24 h będą pisać listy. Rusza maraton z Amnesty International

2013.12.12 00:00
W piątek (13.12) na Wydziale Prawa UwB rozpocznie się Maraton Pisania Listów z Amnesty International. Każdy, kto chce wyrazić swój indywidualny sprzeciw wobec łamania praw człowieka, może wziąć udział w wydarzeniu.
Na UwB przez 24 h będą pisać listy. Rusza maraton z Amnesty International
Fot: sxc.hu

W połowie grudnia, w ponad 400 miejscach w całej Polsce, odbędzie się XIV Maraton Pisania Listów Amnesty International. W czasie Maratonu przez 24 godziny pisane są listy w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup osób, których prawa zostały złamane.

W tegorocznej akcji listy będą pisane w obronie m.in. Tunezyjczyka pozbawionego wolności za posty na Facebooku, zgwałconej i torturowanej Meksykanka oraz ofiar tajnych więzień CIA w Polsce.

Data Maratonu nie jest przypadkowa. 10 grudnia przypada rocznica uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka - najważniejszego dokumentu sankcjonującego prawa podstawowe. Tego dnia obchodzony jest też Międzynarodowy Dzień Prawa Człowieka.

Osoby, które które chciałyby wyrazić swój indywidualny sprzeciw wobec łamania praw człowieka, mogą przyjść w dniach 13-14 grudnia na Wydział Prawa UwB (ul. Mickiewicza 1). Na parterze budynku organizatorzy wydarzenia, czyli Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Białystok, pomogą w pisaniu listów oraz udostępnią wzory pism.

Zobacz: Maraton Pisania Listów z Amnesty International

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

1146 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39