Na wiosnę nowy asfalt na Nowosielskiej

2017.11.05 10:42
W przyszłym roku mieszkańcy ul. Nowosielskiej będą mogli korzystać z wygodniejszych dojazdów i dojść do swoich domów. Miasto właśnie podpisało umowę na realizację tej inwestycji.
Na wiosnę nowy asfalt na Nowosielskiej
Fot: Marcin Jakowiak/UM Białystok
Tak obecnie wygląda ul. Nowosielska

Ulica Nowosielska, która mieści się na Starosielcach, to jedna z głównych dróg w tym rejonie. Odchodzi od niej kilka mniejszych uliczek. Obecnie częściowo jest ona gruntowa, ale od wiosny ma się to zmienić. Właśnie wybrano wykonawcę, który przebuduje 545-metrowy fragment tej ulicy na odcunku od ul. ks. J. Popiełuszki do skrzyżowania z ul. Francuską.  Została nim firma B.K. Tras Roboty Drogowe Borsukiewicz s.j.

Prace obejmą budowę jezdni z betonu asfaltowego, sięgaczy, chodników po obu stronach ulicy, zjazdów do posesji, wyniesionego skrzyżowania i ścieżki rowerowej. Wykonawca zadba też o budowę infrastruktury technicznej – regulację wysokościową studni, ułożenie rur osłonowych oraz o wykonanie zieleńców.

– Inwestycje drogowe, jak ta na ulicy Nowosielskiej, bardzo ułatwiają życie mieszkańcom, którzy dzięki nim mogą komfortowo dojeżdżać do swoich domów. To przedsięwzięcie pozwoli także zadbać o wygodę rowerzystów – mówi Adam Poliński, zastępca prezydenta.

Przekazanie placu budowy odbędzie się 8 listopada br. Planowany termin zakończenia prac to połowa maja 2018 roku. Realizacja tego przedsięwzięcia kosztuje ponad 3 mln 900 tys. zł.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1313 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39