Nadchodzi Rodzinny Piknik Ekologiczny. W programie mnóstwo eko-atrakcji

2024.06.19 15:03
W sobotę (22 czerwca) w Parku Konstytucji 3 Maja odbędzie się Rodzinny Piknik Ekologiczny "Drugie życie drzew". Miejskiej akcji edukacyjnej dotyczącej bioróżnorodności towarzyszyć będzie piknikowa atmosfera.
Nadchodzi Rodzinny Piknik Ekologiczny. W programie mnóstwo eko-atrakcji
Fot: UM Białystok

Wydarzenie zaplanowano w Parku Konstytucji 3 Maja w godzinach 11.00-14.00, w okolicy Pomnika Żołnierzy 42. Pułku Piechoty.

„Drugie życie drzew” to projekt edukacyjny, który przybliża potrzebę zachowania zamierających lub powalonych drzew. Zachowanie martwych pni drzew i kłód ma wielkie znaczenie dla utrzymania bioróżnorodności - zwłaszcza w parkach miejskich, gdzie martwe drewno właściwie nie występuje. Martwe drzewa pełnią rolę siedliska dla wielu gatunków roślin i grzybów. Są także miejscem schronienia i życia dla wielu gatunków zwierząt.

Na uczestników czeka m.in. "Leśna kąpiel terapeutyczna"

W ramach wydarzenia odbędą się warsztaty pn. "Leśna kąpiel terapeutyczna", podczas których Katarzyna Simonienko z Centrum Terapii Lasem pokaże uczestnikom, jak chodzić po lesie, żeby w pełni korzystać z zalet, jakie oferuje nam to miejsce.

W trakcie seansu uczestnicy dowiedzą się, jakie sygnały powinien odbierać nasz mózg, aby poczuć się bezpiecznie, wprowadzić w stan relaksu, zmniejszyć stres i poprawić odporność, dlaczego las naturalny jest zdrowszy niż hodowlany i po co człowiekowi do szczęścia bioróżnorodność. Zgłoszenia do udziału w "Terapeutycznej kąpieli leśnej" przyjmowane są za pośrednictwem strony internetowej. Liczba miejsc jest ograniczona – termin rejestracji elektronicznej obowiązuje do 20 czerwca do godz. 15.00.

Zapisy na "Terapeutyczną kąpiel leśną" przyjmowane są za pośrednictwem strony internetowej: https://app.evenea.pl/event/kapiel/

Wśród zaplanowanych niespodzianek znalazło się także m.in. malowanie drewnianych drzewek i kolorowanie ekotoreb, „rysowanie wielkiego drzewa”, bezpłatny poczęstunek w postaci owoców sezonowych. Jedną z atrakcji będą również warsztaty edukacyjne, podczas których uczestnicy pikniku będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w zakresie prawidłowej segregacji odpadów. Urząd Miejski zaprasza również do odwiedzenia stoiska Nadleśnictwa Dojlidy, Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej oraz Galerii Arsenał – partnerów pikniku.

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

1126 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39