Nagroda dla obsady spektaklu Teatru Szkolnego

2021.12.14 11:20
Spektakl dyplomowy "Darwin albo dzieci ewolucji" Łukasza Zaleskiego w reż. Magdaleny Miklasz zdobył nagrodę w wysokości 5 tys. zł dla zespołu aktorskiego na niedawno zakończonym Festiwalu "Boska Komedia" w Krakowie.
Nagroda dla obsady spektaklu Teatru Szkolnego
Fot: Monika Stolarska

"Boska Komedia" to jeden z najważniejszych festiwali teatralnych w kraju. Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Boska Komedia" to wydarzenie organizowane w grudniu od 2008 r. przez Teatr Łaźnia Nowa oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Bartosz Szydłowski. Jest to wielkie święto sceny – konkurs przedstawień, showcase oraz przegląd prapremier i debiutów w jednym.

Festiwal daje możliwość zobaczenia najważniejszych przedstawień z całego kraju w przeciągu tygodnia, dla twórców stanowi zaś okazję tak do zaprezentowania swoich artystycznych działań, jak również ich omówienia z zagranicznymi krytykami i producentami.

Boska Komedia to nie tylko polski teatr. Rokrocznie gości filozofów, teoretyków teatru, dziennikarzy i krytyków, będących specjalistami i panelistami podczas wydarzeń towarzyszących. To właśnie dyskusja i dialog są słowami-kluczami festiwalu i jego wiodącą ideą.

Już sama możliwość zaistnienia w programie festiwalu była dla białostockiej uczelni teatralnej ogromnym wyróżnieniem, a nagroda dla studenckiej obsady spektaklu "Darwin albo dzieci ewolucji" to niezwykłe docenienie.

W laudacji można przeczytać, że nagroda w sekcji Paradiso (młode reżyserki i reżyserzy oraz studentki i studenci wydziałów aktorskich szkół teatralnych) została przyznana "za zaangażowanie w ambitne przedsięwzięcie, wymagające różnorakich talentów i wykorzystujące zachwycające aktorstwo i umiejętności lalkarskie".

Międzynarodowe Jury Paradiso obradowało w składzie: Carlos Aladro, Kristina Savickienė, Peter Carp oraz Geoliane Arab.

Więcej o spektaklu:Podróż w czasie pandemii? Za sprawą spektaklu drogi jest to możliwe!

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1273 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39