Nagrody dla podlaskich twórców i artystów rozdane. Kim są laureaci?

2020.12.02 16:04
Marszałek Artur Kosicki przyznał nagrody w dziedzinie twórczości artystycznej oraz ochrony kultury za sezon 2019/2020. W tym roku nagrodzono 7 osób.
Nagrody dla podlaskich twórców i artystów rozdane. Kim są laureaci?
Fot: Małgorzata Sawicka /UMWP

Kolejny sezon za nami

W środę (2.12) odbyła się gala wręczania nagród dla laureatów w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za sezon artystyczny 2019/2020.

- Dzisiaj przekazujemy 7 nagród dla państwa za to co wykonujecie, czym się zajmujecie. Cieszę się, że nie jest to tylko wasza praca, ale również pasja i życie, które jest poświęcone temu co robicie dla naszego województwa, dla rozwoju kultury - powiedział Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego.

Z powodu trwającej nadal pandemii spotkanie odbyło się w formie online. Marszałek Artur Kosicki pogratulował wszystkim nagrodzonym.

- Zachęcam wszystkich, którzy zajmują się różnymi działaniami w obszarze kultury do tego, żeby zgłaszali się, żeby wskazywali te osoby, które powinniśmy uhonorować. Ja bym chciał, żeby było ich coraz więcej. Uważam, że mamy czym się w województwie podlaskim pochwalić. Mamy wielu wspaniałych artystów, którzy naprawdę są wizytówką naszego województwa – dodał marszałek.

Siedmiu wspaniałych

Listę osób wyróżnionych przekazała Agata Puchalska dyrektor Biura Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Nagrody w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za sezon 2019/2020 otrzymali:

- Janina Osewska, poetka, fotograf, pedagog – nagroda za całokształt dokonań w dziedzinie literatury;

- Fryderyk Nowicki, nauczyciel muzyki i dyrygent – nagroda za całokształt prowadzonej działalności artystycznej;

- Zespół Folklorystyczny "Narwianie", jeden z najstarszych zespołów promujących Podlasie – nagroda za jubileusz 65-lecia działalności;

- Justyna Godlewska-Kruczkowska, aktorka, reżyserka – nagroda za 20 lat pracy artystycznej na deskach białostockiego Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki;

- Aleksander Naumow, slawista i historyk kultury – nagroda za całokształt dotychczasowej działalności na rzecz upowszechniania kultury Podlasia w kraju i za granicą;

- Anna Archacka, dyrektor Muzeum Przyrody-Dworu Lutosławskich w Drozdowie – nagroda za wieloletnią pracę na rzecz kultury w województwie podlaskim;

- Cezary Chwicewski, dyrektor kreatywny festiwalu Up To Date w Białymstoku – nagroda za zainicjowanie i zarządzanie akcją "Wyślij Pocztówkę do Babci".

Każdy z laureatów otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 9 tys. zł.

- Mogę tylko w imieniu własnym i całego zarządu województwa podlaskiego przekazać, że jesteśmy z państwa dumni i mam nadzieję, że będziecie jeszcze lepiej reprezentowali nasze województwo na arenie nie tylko naszego kraju, ale też całego świata. Zajmujecie się naprawdę wspaniałymi rzeczami, podejmujecie bardzo trudne wyzwania i mam nadzieję, że ta skromna nagroda pomoże państwu w realizowaniu państwa marzeń i planów. W imieniu własnym, ale i też wszystkich radnych sejmiku chce państwu przede wszystkim serdecznie pogratulować i podziękować za to, że działacie. Całe województwo podlaskie jest z państwa dumne – podsumował Artur Kosicki.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

833 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39