Najgorsze Filmy Świata Online: Szaleńcy

dodane dnia: 2021-01-19 przez: dorotmaria
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
Najgorsze Filmy Świata Online: Szaleńcy
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2021-01-22
Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG” oraz Jacek Rokosz zapraszają na kolejną edycję – tym razem w wersji online – unikalnego cyklu filmowego NAJGORSZE FILMY ŚWIATA, prezentującego niewiarygodnie złe i najbardziej absurdalne dzieła w historii X muzy!

Doskonałą zabawę z konwencją horroru i wciąż aktualnym obecnie tematem wirusa siejącego zło, zapewnią nam: dr Jacek Rokosz (twórca cyklu Najgorsze Filmy Świata) oraz George A. Romero (kultowy kreator filmowego gore w czystej postaci)!

Harmonogram wydarzenia:
godz. 20:00 – prelekcja na YouTube
godz. 20:15 – oglądamy film “Szaleńcy/The Crazies” reż. George A. Romero: https://vod.pl/filmy/szalency/jmrb6bp
godz. 22:15 – początek dyskusji via ZOOM

Linki do prelekcji i dyskusji zostaną podane 22 stycznia w wydarzeniu na www (https://tiny.pl/r534k) oraz FB (https://tiny.pl/r5342)

Szaleńcy
USA, 1973, 103′
reż. George A. Romero, 1973

Szaleństwo na ekranie!
Płonące wiejskie domostwa. Sąsiedzi po nocach zaglądający przez okna do sypialni. Płacz zszokowanych dzieci pozostawionych bez opieki. Wszystko to w niskobudżetowym horrorze „Szaleńcy”!

W Pensylwanii dochodzi do nieoczekiwanego wycieku chemicznej substancji. To tajna broń biologiczna niszcząca nieodwracalnie ludzki układ nerwowy. Każda osoba mająca kontakt z chemiczną chmurą staje się socjopatycznym mordercą. Aby zapobiec eskalacji, wojsko otacza ścisłym kordonem niewielkie miasteczko Evan City. Wewnątrz „kotła” zaczyna się dramat i walka z podwójnym zagrożeniem: niewidzialnym pyłem i militarną siłą.

Film Romero (twórcy „Nocy żywych trupów” z 1968 roku) to kolejna z niezależnych produkcji wpisująca się w popularny w tym czasie gatunek horroru. To co wyróżnia „Szaleńców” – jak i każdy film Romero z tamtego okresu – to świadome wykorzystanie filmu do komentowania lęków ówczesnych Amerykanów. Film jest ironicznym spojrzeniem na prawicowe rządy Nixona i eskalację konfliktu w Wietnamie. Strach u Romero będący wieloznacznością na kilku poziomach, w „Szaleńcach” naznaczony jest anarchią i buntem przeciw porządkowi społecznemu. Romero stawia pytania o to, kto jest prawdziwym zagrożeniem. Szaleńcy pozostający pod wpływem środka chemicznego, czy może uzbrojona po zęby Gwardia Narodowa?

22 stycznia 2021, godz. 20:00
Twój Dom
dostęp bezpłatny
Miejsce imprezy
ul. Legionowa 5
15-281 Białystok

1515 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39