Najgorsze filmy świata. Przegląd najbardziej absurdalnych dzieł w historii kina [wideo]

2011.11.10 00:00
Źle napisane dialogi, woskowe aktorstwo, amatorskie efekty specjalne, zbudowane w pośpiechu dekoracje oraz paradujący na ekranie kosmici, zombie, mutanci, szaleni naukowy... Filmy te zachowały jednak swój niepowtarzalny urok, dziś już nie straszą, za to ciekawią i bawią do łez! Trzecia edycja unikalnego przeglądu już od 11 listopada w kinie Forum.
Najgorsze filmy świata. Przegląd najbardziej absurdalnych dzieł w historii kina [wideo]
Fot: materiały organizatora

W programie trwającego od piątku do niedzieli przeglądu sześć tytułów. Na początek spotkanie z Edem Woodem, mistrzem tanich produkcji, dyletantem wiedzy filmowej i hochsztaplerem. Powraca on w swoim piątym i ostatnim wyreżyserowanym przez siebie filmie. W "Nocy upiorów" przynosi widzom ulubionych aktorów Wooda. Jest Tor Johnson, Criswell, Duke Moore i sam Ed Wood. Główną postacią filmu jest Dr. Acula, który twierdzi, iż potrafi nawiązać kontakt ze zmarłymi. Z kolei "Blacula" to film z nurtu kina Blaxploition: Wampir przybywa do Los Angeles łaknąc krwi swoich afroamerykańskich sióstr. Film dla miłośników kolorowych cekinów, kryształowych kul-disco i fryzur afro! 

Sobotę otworzy "Mózg z planety Arous", kolejny film bezkrytycznie nastawionego do świata Nathana Jurana. Na Ziemię przybywa mózg z kosmosu, który chce zapanować nad ludzką rasą. Mózg przejmuje władzę nad wybitnym naukowcem, który siłą woli niszczy szybujące plastikowe modele samolotów, a w wolnych chwilach próbuje gwałcić ziemskie kobiety.
Druga sobotnia propozycja to "Ludzie aligatory", klasyka gatunku "gumowych potworów".Niedzielne tytuły to: "Ludzie krety" i "Święty Mikołaj podbija Marsjan". W pierwszym tytule narcystyczni ludzie nie zdają sobie sprawy, że tuż pod powierzchnią planety czają się bestie złaknione pięknych kobiet i inteligentnych naukowców. Naukowcy zapuszczają się w podziemne kazamaty w poszukiwaniu odpowiedzi na odwieczne pytanie ludzkości: czy ludzie krety to mityczne potwory, czy może faceci przebrani w gumowe kostiumy?
I na finał "Święty Mikołaj podbija Marsjan", film stworzony na potrzeby telewizyjnej bożonarodzeniowej ramówki roku 1964. Dziś jest uznawany za jeden z najgorszych filmów w historii kina.

Przed każdą projekcją Jacek Rokosz, doktorant animacji PWSTF i TV w Łodzi, największy w kraju specjalista od filmów złych i okropnych,  wprowadzi nas w klimat prezentowanego filmu, opowiadając o wyjątkowych kulisach jego powstania, o smaczkach znanych tylko największym fanom X muzy.

Szczegółowy program przeglądu "Najgorsze filmy świata".

andy

1192 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39