Najnowszy projekt Książnicy Podlaskiej nadchodzi wielkimi krokami. Zobacz, co nas czeka

2024.05.17 17:17
We wtorek (21 maja) odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach najnowszego projektu Książnicy Podlaskiej w Białymstoku. "Psychologia na usługach literatury. Książki odpowiedzią na wielowymiarowość psychiki człowieka" zaprasza na spotkania wokół literatury i psychologii.
Najnowszy projekt Książnicy Podlaskiej nadchodzi wielkimi krokami. Zobacz, co nas czeka
Fot: Książnica Podlaska w Białymstoku/Facebook

Czy literatura i psychologia się łączą? Okazuje się, że tak i pragnie to udowodnić Książnica Podlaska w Białymstoku wraz z projektem "Psychologia na usługach literatury. Książki odpowiedzią na wielowymiarowość psychiki człowieka". Projekt ten to wyjątkowa okazja do zanurzenia się w świat literackich dzieł i ich wpływu na naszą psychikę. Spotkania autorskie, wykłady i warsztaty, które wchodzą w jego skład, stanowią platformę do dyskusji i refleksji nad tym, jak literatura może kształtować nasze spojrzenie na siebie oraz świat.

- To będą warsztaty i spotkania wykładowe dla dorosłych, seniorów, osób wysoko wrażliwych, bibliotekarzy, osób o specjalistycznych potrzebach, ale także dla dzieci i młodzieży. Zakres odbiorców jest bardzo duży. Kulturotwórczym zadaniem tego projektu jest animowanie zachowań czytelniczych, społecznych i rodzicielskich oraz podniesienie poziomu wiedzy na temat zdrowia psychicznego, ale również aktywizacja grup marginalizowanych. Ten projekt pokaże, że czytanie książek i aktywność oferowana przez biblioteki kształtują dobrostan psychiczny - mówił Sebastian Kochaniec z Książnicy Podlaskiej w wywiadzie dla portalu BiałystokOnline. Pełny wywiad można przeczytać tutaj.

Już we wtorek (21 maja) w Bibliotece w Suchowoli odbędzie się spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką, autorką wielu powieści dla dzieci i młodzieży. W czwartek (23 maja) w Filii nr 3 Książnicy Podlaskiej w planach są warsztaty poetyckie dla licealistów z Teresą Radziewicz. W piątek (24 maja) w głównej siedzibie Książnicy Podlaskiej odbędą się warsztaty "Biblioterapia dla kobiet" z Dominiką Słomińską, autorką książek oraz psycholog. W trakcie wydarzenia będzie można zakupić publikację "Słowa, które dają oparcie". Kolejne spotkania planowane są na czerwiec oraz wrzesień 2024 roku.

Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym projektu.

Pełny harmonogram: Psychologia na usługach literatury

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1519 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39