Największa kulinarna impreza powraca. "Cały świat w ogrodach Pałacu Branickich"

2024.06.13 16:44
Nadchodzi kolejna edycja Podlaskiego Śniadania Mistrzów. W tym roku odwiedzi nas ponad 30 wystawców. Nie zabraknie również dodatkowych atrakcji.
Największa kulinarna impreza powraca. "Cały świat w ogrodach Pałacu Branickich"
Fot: Dawid Gromadzki

Podlaskie Śniadanie Mistrzów to wydarzenie, które odbywa się w naszym mieście od 2015 roku. Rokrocznie w okresie letnim różnorodne smaki przyciągają rzeszę mieszkańców naszego regionu prosto do ogrodów Pałacu Branickich. Tym razem będzie nie inaczej. 17. edycja, która otworzy tegoroczny sezon letni odbędzie się pod hasłem "Drogowa Mapa Smaków", oferując smaki z całego świata. Dla przypomnienia, poprzednia edycja, która zakończyła sezon letni 2023 roku, odbyła się pod hasłem "Made in USA", zapraszając do skosztowania dań z kuchni amerykańskiej.

Firma Auto Fus Group została głównym partnerem 17. Podlaskiego Śniadania Mistrzów. To właśnie we współpracy z nimi powstało hasło "Drogowa Mapa Smaków". Ogrody Pałacu Branickich zostaną wypełnione przez stoiska ponad 30 restauracji, kawiarni, lodziarni oraz lokalnych producentów. Każdy z wystawców będzie reprezentować inny kraj, oferując typowe dla niego dania i produkty.

- Restauracje, kawiarnie i cukiernie wybrały sobie jeden kraj, który będą reprezentowały i którego przysmaków będziecie mogli spróbować na ich stoiskach. Pojawią się m.in. menu i dekoracje związane z Francją, Włochami, Niemcami, Wielką Brytanią, Stanami Zjednoczonymi. Będziemy mieli też stoiska azjatyckie, które nie będą reprezentowały poszczególnych krajów, ale swoim menu zabiorą was na wycieczkę po całym tym kontynencie - zapowiada przedstawicielka Fundacji Szamto Joanna Kozłowska.

Powraca również uwielbiana atrakcja. Oprócz kulinariów, na miejscu dostępna będzie bowiem ścianka zdjęciowa, dobrana pod tematykę edycji. Tym razem będzie to zabytkowe auto, jakim jest Austin Mini 1000 z 1979 roku. Warto zaznaczyć, że nadchodzące Podlaskie Śniadanie Mistrzów wpisuje się w tegoroczne Dni Miasta Białegostoku.

- Te trzy dni, od 21 do 23 czerwca będą pełne atrakcji i niespodzianek dla wszystkich białostoczan. Zapraszam w sobotę o godz. 10:00 do ogrodu Pałacu Branickich, aby przed koncertami spędzić miło czas, próbując i smakując tego wszystkiego co oferują białostockie lokale gastronomiczne. Cieszę się, że będą tutaj reprezentowane w ciekawej formule. To będzie cały świat w ogrodach Pałacu Branickich - zachęca zastępca Prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych, jak i nieco starszych. Na miejscu dostępna będzie strefa Epi-Centrum Nauki z eksperymentami dla młodych naukowców oraz animacje prowadzone przez Ogarnij Bazę. Prowadzona będzie również nauka łucznictwa, którą poprowadzi firma AMM Archery.
W planach są również warsztaty produkcji naturalnych kosmetyków prowadzone przez 4 Szpaki. Przygotowana na miejscu zostanie również strefa chilloutu oraz namiot dla rodzica z dzieckiem. Jak również przy okazji poprzednich edycji Podlaskiego Śniadania Mistrzów, miejsce odwiedzą wolontariusze oraz psi podopieczni Schroniska Dla Zwierząt w Białymstoku.

Podlaskie Śniadanie Mistrzów: Drogowa Mapa Smaków odbędzie się 22 czerwca w ogrodzie dolnym Pałacu Branickich. Pałną listę wystawców oraz więcej informacji można znaleźć tutaj.

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

706 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39