Narkotyki zatopione w oleju napędowym. Sprawcy sami się zdradzili

2014.09.05 00:00
Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej znaleźli 30 paczek marihuany. Narkotyki ukryte były w zbiorniku paliwa – zostały zatopione w oleju napędowym.
Narkotyki zatopione w oleju napędowym. Sprawcy sami się zdradzili
Fot: Podlaski Oddział Straży Granicznej

Wydarzenie miało miejsce na drodze krajowej nr 8, w okolicy miejscowości Jeziorki (gm. Szypliszki). Uwagę patrolujących funkcjonariuszy przykuły jadące blisko siebie dwa czerwone pojazdy. Motorem marki Honda na rosyjskich numerach rejestracyjnych i volkswagenem polo z niemiecką rejestracją kierowali dwaj obywatele Rosji. Zatrzymani do kontroli zachowywali się nerwowo, co wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Ci zdecydowali, że dokładnie sprawdzą pojazdy.

Pies wyszkolony do odnajdowania narkotyków wyczuł miejsce, w którym znajdowały się ukryte substancje. W zbiorniku paliwa schowano 30 paczek, sprasowanych i zapakowanych hermeneutycznie. W środku znajdowała się brązowa substancja, która potem okazała się być marihuaną. Pakunki ważyły ok. 10 kg, a ich szacunkowa wartość wynosi blisko 350 tys. zł. Zatrzymani kierowcy, ich pojazdy i narkotyki pozostają w dyspozycji funkcjonariuszy z Placówki SG w Rutce Tartak.

Marta Abramczyk
marta.a@bialystokonline.pl

1078 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39