Naucz się skutecznie bronić. Rusza bezpłatny kurs dla kobiet

2013.03.19 00:00
Po sukcesie pierwszych zajęć z samoobrony białostocka straż miejska postanowiła zorganizować cykl szkoleń dla pań. Zajęcia są bezpłatne. Obecnie trwają zapisy.
Naucz się skutecznie bronić. Rusza bezpłatny kurs dla kobiet
Fot: Straż Miejska w Białymstoku

Straż Miejska w Białymstoku organizuje cykliczny kurs samoobrony dla kobiet. Podczas zajęć pod nazwą "Bezpieczna Białostoczanka" panie w różnym wieku wykształcą w sobie umiejętności właściwych reakcji i stosowania technik samoobrony w sytuacjach oraz miejscach zagrożenia bezpieczeństwa osobistego.

- Nieważne, czy kobieta ma 20, 30, czy 50 lat, umiejętność obrony przed ewentualnym napastnikiem może się przydać - zachęca Jacek Pietraszewski, rzecznik białostockiej straży miejskiej.

Kurs samoobrony jest bezpłatny. Uczestniczkami zajęć mogą być wyłącznie osoby pełnoletnie, bez przeciwwskazań medycznych. W zajęciach mogą wziąć udział łącznie 32 białostoczanki, które zostaną podzielone na dwie grupy. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu odbył się pierwszy, pilotażowy kurs. Mimo że zajęcia odbywały się w środku tygodnia, panie tłumnie przybyły na zajęcia. Uczestniczki poznały wtedy podstawowe techniki obrony przed napastnikiem. Kobiety dowiedziały się także, jak wykorzystywać do obrony przedmioty, które posiadają na co dzień pod ręką, m.in. długopis, telefon komórkowy czy torebkę.

Kurs "Bezpieczna Białostoczanka" rozpoczyna się 26 marca 2013 r., o godz. 17.45 w Szkole Podstawowej nr 34, przy ul. Pogodnej 12. Zajęcia będą odbywały się we wtorki i soboty.

Chęć uczestnictwa należy zgłaszać pod nr. telefonu 85 869 67 53.

Łukasz Wiśniewski
24@bialystokonline.pl
1348 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39