Neonazizm w Białymstoku? Warsztaty fotograficzne z Pawłem Grzesiem

2012.09.28 00:00
Trwają zapisy młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych na bezpłatne warsztaty fotograficznych Fundacji Uniwersytetu w Białymstoku, w ramach projektu "Kultura wielu głosów". Ich celem jest zwrócenie uwagi na przejawy neonazizmu w przestrzeni miejskiej.
Neonazizm w Białymstoku? Warsztaty fotograficzne z Pawłem Grzesiem
Fot: sxc.hu

- Ideą warsztatu jest przybliżenie młodym ludziom - poprzez medium fotografii - problemu neonazizmu manifestującego się na ulicach Białegostoku. Czy znaki nienawiści wrosły już w krajobraz miasta? Paradoksalnie okazuje się, że "wielokulturowy" Białystok stał się podatnym gruntem dla rozwoju tak skrajnych i groźnych postaw. Podczas warsztatów porozmawiamy i zastanowimy się, jak za pomocą fotografii możemy oddać klimat ulic miasta bombardowanego zakazanymi nazistowskimi symbolami i jak to się przekłada na codzienność życia w tym mieście. Zapraszam do współpracy i dyskusji - zachęca Paweł Grześ, prowadzący warsztaty.

Urodzony w 1983 roku fotograf, mieszka i pracuje pomiędzy Gródkiem a Warszawą. W 2012 roku obronił dyplom w pracowni prof. Grzegorza Kowalskiego na Wydziale Sztuki Mediów i Scenografii ASP w Warszawie, a w 2009 roku w Instytucie Fotografii Kreatywnej w Opawie (Czechy). Zajmuje się fotografią i sztuką video o charakterze dokumentalnym. Swoje prace wystawiał w Galerii Białej w Lublinie, CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, Galerii Arsenał w Białymstoku, na Fotofestiwalu w Łodzi, a także jako student Kowalni w ramach 011 Prague Quadrennial Of Performance Design And Space. Stypendysta Programu MKiDN Młoda Polska '09 oraz finalista V edycji Samsung Art Master.

Zainteresowani udziałem mają czas do północy 1 października na przesłanie zgłoszenia na adres: fundacja@uwb.edu.pl.Przewidywana jest jedna grupę warsztatowa - maks. 10 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Magdalena Gorbacz
magda.g@bialystokonline.pl

1144 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39