Nie będzie niższych cen za śmieci. Sąd oddalił wniosek białostoczanina

2014.01.24 00:00
Wojewódzki Sąd Administracyjny po rozpatrzeniu sprawy dotyczącej uchylenia uchwał białostockich radnych ws. nowych stawek za odbiór śmieci, oddalił wniosek mieszkańca miasta.
Nie będzie niższych cen za śmieci. Sąd oddalił wniosek białostoczanina
Fot: ŁW

Krzysztof Krasowski udowadniał przed sądem, że uzależnienie opłaty od wielkości mieszkania godzą w interesy np. osób samotnych. Powód, bazując na własnym przykładzie twierdził, że od 1 lipca zeszłego roku, kiedy nowa ustawa weszła w życie, musi płacić 4 razy więcej za odbiór śmieci. Nie zmieniła się jednak ilość produkowanych śmieci.

Prawnicy reprezentujący gminę Białystok odpierali zarzuty. W sądzie podkreślano, że ustawa o utrzymaniu czystości umożliwia uzależnienie opłat od wielkości mieszkania. Dodatkowo gmina konsultowała ze społeczeństwem możliwe rozwiązania, ale żadne z nich nie uzyskało aprobaty.

Wojewódzki Sąd Administracyjny po rozpatrzeniu sprawy odrzucił skargę białostoczanina uzasadniając wyrok tym, że opłaty w Białymstoku są dobrze skalkulowane.

Obecnie w Białymstoku stawka za odbiór posegregowanych śmieci waha się od 19 do 45 zł (cena zależy od metrażu mieszkania). Decyzją białostockich radnych od marca 2014 roku stawki mają być obniżone o 25 proc.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

Polecamy
Marvin
Marvinul. Botaniczna 9A lok. U3
15-874 Białystok
www.marvin.pl

Więcej informacji
1239 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39