Nie Teatr otwarty! [ZDJĘCIA]

2021.10.09 09:09
II piętro Astorii, kameralna sala, z ciekawymi naściennymi malowidłami. Oto w piątek (8.10) swoją działalność oficjalnie rozpoczął Nie Teatr. Odbył się koncert Doroty Miśkiewicz i Henryka Miśkiewicz.
Nie Teatr otwarty! [ZDJĘCIA]
Fot: Maciej Safaryn

"Nasza miłość" to tytuł płyty, jaką artyści wydali z okazji 70-tych urodzin Henryka. Pomysł zrodził się w głowie Doroty.

Podczas koncertu można było wysłuchać piosenek z tego właśnie krążka.

Muzyka wymagająca pewnego skupienia, jazzujące ballady, z prostym, ale ciekawie zestawionym tekstem. Autorami tekstów, których można było wysłuchać podczas koncertu są znani mistrzowie słowa: Bogdan Loebl, Ewa Lipska, Wojciech Młynarski, Andrzej Poniedzielski czy Grzegorz Turnau.

Autorem muzyki jest Henryk Miśkiewicz, nieraz są to utwory, które długo musiały przeleżeć "w szufladzie". Dopiero teraz ujrzały światło dzienne, w nowej aranżacji i z ułożonym do nich tekstem.

Była to opowieść o miłości, przemijaniu, czasie. Spokojna, harmonijna, wykonana ciepłym głosem Doroty, z towarzyszeniem saksofonu taty, pianina Michała Tokaja, perkusji Michała Miśkiewicz i kontrabasu Sławomira Kurkiewicza. Można było zatopić się w zmysłowy, a zarazem nostalgiczny muzyczny świat.

Nie Teatr ma z pewnością ogromny potencjał, położony w centrum miasta, z przestrzenią foyer, gdzie można przysiąść przed czy po występach, z salą z dobrą akustyką. Będzie to ciekawa artystyczna propozycja, z różnorodnym repertuarem.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

952 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39